V Boleslavi jsme srovnali semifinálovou sérii, pokračovat budeme doma

Sparta o víkendu vkročila do semifinálové série proti Mladé Boleslavi. Sobotní vyrovnané utkání rozhodla Boleslav v prodloužení a zvítězila 5:4. V nedělním utkání padlo o čtyři branky více, přesně takový počet nasázela Sparta za záda Bauera během necelých osmi minut, které rozhodly o výhře Sparty 7:6.

Muži A | 21. březen 2022
V Boleslavi jsme srovnali semifinálovou sérii, pokračovat budeme doma

Sparta vstoupila do semifinálové série ve skvělém nastavení. Na hřišti v Mladé Boleslavi jsme viděli sebevědomé Sparťany, kteří moc dobře vědí, jak chtějí s Mladou Boleslaví hrát. Od prvních minut Sparta držela balonek a postupně si vytvářela několik slibných gólových šancí. Utkání, ve kterém Sparta celkem třikrát vedla, nakonec dospělo do prodloužení za stavu 4:4. Klíčový moment přišel necelé dvě minuty před koncem závěrečné desetiminutovky, kdy se z brejku trefil Pěnička a připsal taka Boleslavi první bod semifinálové série. ,,Prohra nás mrzí, celý zápas jsme měli více balón. V klíčových momentech jsme přestali být aktivní a proto jsme prohráli," mrzelo po sobotním utkání Ondřeje Kašpárka.

V nedělním utkání se Sparta opět držela svého herního plánu. Držení míčku přineslo první branku z čepele Ondřeje Hurta, který na brankovišti umístil přihrávku Dominika Bartoše pod horní tyč boleslavské branky. Druhá třetina končila opět vedením Sparty, tentokrát se skóre z 0:1 posunulo na 3:4. Spartě se v úvodu třetí třetiny povedlo skvěle navázat na dvě vstřelené branky ze závěru druhé třetiny. Ve 44. minutě utkání Sparta vedla už 6:3. Po snížení Bolky na 4:6 se parádně trefil Lukáš Ujhelyi, který své spoluhráče uklidnil tříbrankovým vedením. Závěrečný boleslavský tlak Sparta ustála a na půdě soupeře vyhrála 7:6. Série se tak stěhuje do Prahy za nerozhodného stavu 1:1. ,,Do utkání jsme vstoupili úplně stejně jako včera, drželi jsme se našeho plánu celé utkání a nevypnuli jsme, proto jsme vyhráli. Nyní nesmíme usnout, musíme přidat," hodnotil druhé semifinálové utkání hlavní trenér Ondřej Kašpárek. 

Domácí utkání jsou na programu v sobotu 26. března v 19:30 a v neděli 27. března v 18:30. 

Vstupenky si můžete zakoupit už nyní v síti Ticketportal. 

Dorazte Spartu podpořit! 

Dále čtěte