Rodiče & Sparta

Rodiče & Sparta

Nejenom hráči a trenéři jsou součástí sparťanské florbalové rodiny. Mezi ty, kteří mají obrovský vliv na vývoj hráčů i celého klubu, patří také rodiče a dobrovolníci. Všem těmto lidem patří obrovský dík za to, že nám pomáhají budovat „naší florbalovou Spartu“. V nové pravidelné rubrice tedy dostanou prostor právě ti, kteří pomáhají a aktivně se zapojují do fungování našeho klubu a jejich práce není bohužel tolik vidět, jako kdyby bojovali za Spartu na florbalovém hřišti. Prostě bez Vás by to nešlo! 

,,Doma máme asi dvacet triček s logem Sparty," říká rodič a rozhodčí Martin Švehlák

4. listopad 2019 - Je tu další rozhovor z rubriky Sparta a rodiče, tentokrát přinášíme rozhovor s otcem tří synů Martinem Švehlákem, který se u Českého florbalu angažuje v pozici rozhodčího mládežnických ligových turnajů. ,,K pískání jsem se dostal díky inspirací od Tomáše Tůmy, tatínka jednoho ze spoluhráčů mých synů, který píská ragby a začal pískat i florbal. Je zde varianta strávit celý turnaj v hledišti koukáním na zápasy nebo se jich aktivně účastnit, což považuji za lepší. Ale musím uznat, že to není žádná legrace," říká po úvodních zkušenostech Martin Švehlák

Přátelské prostředí klubu Sparty nemá v kolektivních sportech konkurenci, říká otec Martin Sedláček

4. březen 2019 - Je tu další rozhovor z rubriky RODIČE A SPARTA! Tentokrát jsme vyzpovídali nadšeného trenéra a otce, který na Spartu do akademie Barrandov přivedl své všechny tři děti. Čím to, že si všechny Martinovy děti oblíbily prostředí florbalové Sparty? ,,Myslím si, že se mým dětem na Spartě jednoduše líbí. Rádi chodí na tréninky i na zápasy, pravidelně jezdíme i na zápasy Áčka. Prostředí celého klubu je pro všechny velmi přátelské. V tomhle nemá Sparta na Barrandově v kolektivních sportech konkurenci," říká otec "florbalové rodiny" Martin Sedláček.

,Spartu jsem zakládal, přivést syna byla samozřejmost," říká legenda a otec Rudolf Javořík

8. leden 2019 - Po delší odmlce vám přinášíme zajímavé rozhovory z rubriky Rodiče a Sparta. Dnes si můžete pročíst zajímavý rozhovor s legendou a zakladatelem florbalové Sparty Rudolfem Javoříkem, který na Spartu přivedl svého syna a již několik let se zapojuje do trénování mládeže. Jak vnímá rozvoj florbalu člověk a dnes v první řadě otec se zápalem pro sport, který florbalovou Spartu zakládal?

Jarda Boucník: Na florbale mám rád rivalitu a fair play k soupeřům!

30. listopad -1 - Jarda Boucník se v loňské sezoně přidal k nadšeným rodičům, kteří chtějí Spartě pomoci v ještě lepší práci s mládeží. ,,Tady na Spartě panuje velmi přátelská atmosféra, které člověk snadno a rád podlehne. Jsme zkrátka jedna florbalová rodina," říká Jarda Boucník k působení na Spartě. Další rozhovor z rubriky Rodiče & Sparta je tu!

Luboš Vachuda: Obě děti florbalově i lidsky vyrostly na Spartě!

30. listopad -1 - Luboš Vachuda se k trénování dostal díky svému synovi Martinovi, který na Spartě začínal už v přípravce, Lubošova dcera Katka na Spartě získala skvělé florbalové dovednosti, které nyní zúročuje v ryze ženském týmu Tigers Jižní Město. Luboš si také vyzkoušel, jaké to je, fungovat u mužského ,,A" týmu. Další článek z rubriky Rodiče & Sparta je tu!

Jiří Zeman: Chtěl jsem si vyzkoušet nový sport, nadšení z florbalu mi zůstalo dodnes!

30. listopad -1 - Jirka Zeman je otcem dvou sparťanů, starší syn Michal nastupuje v ,,A" týmu mužů a mladší Martin je na dobré cestě zahrát si jednou s bráchou v obraně Sparty. Jak se Jirka dostal k florbalu a proč ho tento sport stále baví a má chuť se v něm angažovat? Další článek z rubriky Rodiče a Sparta je tu!

Jan Novotný: O florbalu se bavíme denně!

30. listopad -1 - A máme tady další pravou florbalovou rodinu. Stejně jako u Břeských, o nichž jsme psali minule, tak i u Novotných hrají florbal tři děti. A co víc, všichni aktivně pomáhají při pořádání zápasů. A otec Jan Novotný dokonce trénuje. ,,O florbalu se bavíme denně," usmívá se hlava rodiny. Sparta je jejich život.

všechny články

Přidáte se?

Staňte se také aktivním sparťanským rodičem a pomáhejte nám tak v dalšímu rozvoji. Pomáhat můžete jak s trénováním, organizací utkání i se spoustou dalších nesmírně důležitých maličkostí, které v celkovém kontextu nesmírně ulehčí fungování celé organizace.

Více o projektu Sparta & Rodiče se můžete dozvědět na emailové adrese denis.rohac@sparta-florbal.cz