Livesport Superliga 2021-2022

Muži A

Aktuální zprávy

PLAY OFF 2022: Nehrajeme pouze za sebe a své spoluhráče, hrajeme za celou Spartu, říká Pruner

20. únor 2022 - Základní část je u konce a dnes už známe čtvrtfinálového soupeře, kterým se opět po roce stal FBŠ Bohemians. Ambice Sparty se v letošních vyřazovacích bojích nemění a jako čtvrtý tým základní části jdeme příští víkend bojovat ve vyřazovacích bojích. Letošní kampaň PLAY OFF 2022 se nese ve znamení celého klubu. ,,Nehrajeme pouze za sebe a své spoluhráče, hrajeme za celou Spartu," zní z kabiny A týmu.

Organizační změny ve vedení klubu

2. květen 2022 - Klub AC Sparta Praha vítá do vedení nové tváře a organizační struktura se tak opět rozrůstá. Na pozici generálního manažera přichází Miroslav Medal. Sportovním ředitelem se po odchodu Jaroslava Berky stane Marek Vojta, kterého doplní na postu sportovního manažera a šéftrenéra elitních týmů zkušený Ladislav Hrma, který do Sparty přichází z Panthers Praha.

Rekordman ligy Jiří Curney bude oblékat rudý dres!

26. duben 2022 - Držitel tří mistrovských titulů a několika ligových rekordů Jiří Curney bude od nové sezóny oblékat rudý dres a stává se tak první posilou ACEMA Sparta Praha. Zkušený dvaatřicetiletý rodák z Třince, který se v uplynulé sezoně stal nejproduktivnějším hráčem mistrovské Mladé Boleslavi, po devíti letech mění své působiště. ,,V Boleslavi jsem byl dlouho, cítil jsem, že potřebuji nový impuls a změnu. Nabídek jsem měl více, ale od začátku jsem cítil, že Sparta je ten ideální klub, do kterého bych měl udělat změnu. Jsem rád, že budu hrát za Spartu," říká nová posila Sparty Jiří Curney.

A tým přebírá Marek Vojta s novým realizačním týmem

21. duben 2022 - Mužský A tým vstupuje do přípravy na sezonu 2022/2023 s novým hlavním trenérem, kterým se stává Marek Vojta. Realizační tým doplní Milan Garčar a Ladislav Hrma. Dosavadní hlavní trenér Ondřej Kašpárek u A týmu končí po pěti sezónách, ve kterých vždy došel do semifinále nevyšší soutěže.

Rychlík Lukáš Ujhelyi míří do Alligator Malans!

11. duben 2022 - Rychlonohý útočník, který v nejvyšší mužské soutěži nasázel celkem 141 branek, bude střílet branky pod Alpami v dresu Malanských Aligátorů. Jeho spoluhráčem bude například český reprezentant Lukáš Veltšmíd či švýcarští reprezentanti v čele s Kevinem Berrym či Timem Braillardem. ,,Sparta mě florbalově vychovala a herně jsem tu vyrostl pro velký florbal. Spartu beru jako svůj mateřský klub a nejvíce vděčím lidem, které jsem tu poznal. Vybudoval jsem si zde přátelství na celý život," začíná rozhovor útočník Lukáš Ujhelyi, kterého Sparta uvolnila do zahraničního angažmá v průběhu platné smlouvy.

Dorostenci vyřadili v osmifinále Bulldogs Brno a míří na Mistrovství České republiky

4. duben 2022 - Dorostenci zvládli osmifinále, které bylo vstupenkou na závěrečné Mistrovství České republiky. Postup přes osmifinále se ale nerodil jednoduše. Na domácím hřišti Arény Barrandov jsme nejdříve viděli remízu 5:5, druhý zápas však mladí sparťané zvládli jednoznačně 7:1 a Buldokům z Brna tak ukončili sezonu. Nyní se dorostenecký tým plně připravuje na MČR.

V semifinále jsme dokázali zvítězit po 21 letech, úspěch tomu ale říkat nechci, říká Ondřej Kašpárek

5. duben 2022 - Sparta se v letošním playoff opět probojovala do semifinále, když ve čtvrtfinálové sérii porazila Bohemians 4:2. V semifinále Sparta předvedla velmi sympatický výkon, kdy se od samého začátku série stala naprosto rovnocenným soupeřem pro úřadujícího mistra Mladou Boleslav. Za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy to byla Boleslav, kdo udělal dva závěrečné kroky za cestou do Superfinále. Po opadnutí všech emocí jsme se na zhodnocení sezony zeptali hlavního trenéra A týmu Ondřeje Kašpárka.

všechny články

Aktuální utkání

čtvrtek 31.3.2022 19:30
ACEMA Sparta Praha 3:4
Předvýběr.CZ Florbal MB