Elévky si zahrají 1. koš!

Při premiérové účasti ve druhém koši vyhrály nejmladší sparťanky všechny své zápasy

27. listopad 2016
2. koš 4. ligového kola pořádal Tatran Střešovice. Po předchozí spanilé jízdě ve třetím koši jsme správně předpokládali, že tentokrát nás čekají soupeři v docela jiné kvalitě. V naší skupině jsme jako první narazili na tým Panthers. K utkání jsme nastoupili s respektem, ale už po necelé půlminutě naše tradiční zahajovací formace udeřila, když po přesné přihrávce Vanessy nekompromisně zakončila Natka Kovačová. Po gólu Vanessky na 2:0 se prosadily také Pantherky, ale vzápětí vstřelila uklidňující gól Kamča Slováková a do druhého poločasu jsme vstupovali s dvoubrankovým náskokem. Ve druhé půli se prosadila už jen naše děvčata (2x Vanesska, 1x Kamča) a stanovila konečný výsledek 6:1. Cíl udržení druhého koše byl tedy splněn hned po prvním zápase. V brance předvedla v tomto utkání výborný výkon Natálka Marešová. Druhým soupřem byl tým Mladé Boleslavi, který měl v hledišti silnou podporu podpořenou také rodiči a hráčkami z Dolního Bouzova. Přestože konečný výsledek 11:6 vypadá jednoznačně, jednalo se o velmi vyhrocené a tvrdé utkání, které bylo po většinu zápasui vyrovnané a naše hráčky ho rozhodly až ve druhé části. Hodně důležité dvě branky vstřelila za stavu 6:6 Natka Kovačová. O další branky se postaraly Vanesska (5) a Kamča (4). Brankářkou byla Mia Šestáková. Ve finále nás čekal tým Bohemians. Po předchozím sledování druhé skupiny jsme čekali, že bychom při zopakování předešlých výkonů a 100% bojovnosti mohli mít šanci na příznivý výsledek. Do branky se po úvodním skvělém výkonu opět postavila Natálka Marešová. Soupeřky však ukázaly svojí kvalitu a na naše branky vždy gólově odpověděly, krátce před koncem první půle se dokonce ujaly vedení 4:3. Posledním dotažením ale bylo vyrovnání na 9:9 minutu a 50s před koncem. Pak vstřelila po přihrávce Aničky Miterové gól Vanesska a v dramatickém závěru jsme přidali ještě další gól, který definitivně rozhodl. I tento zápas byl velmi tvrdý a plný soubojů a naše hráčky se často vracely na lavičku otřeseny, přijít musela i zdravotnice. Náš tým, jehož polovinu tvořily přípravkářky, se však ničeho nezalekl a holky neuhýbaly ze žádného střetu. Na turnaji naše hráčky předvedly neuvěřitelnou zarputilost, byly jednoznačně nejbojovnějším týmem turnaje, zároveň se nedopouštěly faulů ani nepřiměřené tvrdosti. Tým prokázal velkou soudržnost a kompaktnost, holky bránily, zaskakovaly za sebe, po vyběhnutí do útoku se vracely, obsazovaly soupeřky a napadaly. Mimořádný výkon na turnaji předvedly Vanesska Strouhová a Kamča Slováková, které z obrany řídily svoje trojky, zároveň útočily a perfektně si hlídaly aby jim žádná ze soupeřek neunikla. V klíčových chvílích ve spolupráci s Natkou Kovačovou střílely rozhodující góly. Turnaj ale, jak už bylo zmíněno, poctivě odpracovaly všechny holky a zaslouží pochvalu ještě větší než na předchozím taktéž vydařeném turnaji a mohou se těšit na výzvu 1. koše, která nás čeká 10.12. v Kunraticích.