Mladší žákyně odehrály další ligový turnaj

Na druhém podzimním ligovém turnaji sparťanské mladší žákyně nenašly přemožitele

22. říjen 2016
Druhý turnaj soutěže se konal v Mladé Boleslavi. V prvním zápase naše holky nastoupily proti týmu Sokol Vinohrady v bráně s Adriankou Vebrovou. V již ustálené sestavě zkombinované ze zkušených hráček a bojovnic se opět nezalekly výškové a věkové převahy soupeřek ani nepříznivě se vyvíjejícího skóre kdy prohrávaly postupně 1:4 a 3:7 a dvě minuty před koncem dokonce vedly 8:7. Přestože pozdější vítězky turnaje nakonec vyrovnaly, bod byl i vzhledem k sebevědomí Vinohradských naším úspěchem. Druhý zápas byl specifický, protože tým Elite po předcházejících kontumacích rozhodl nastoupil pouze se čtyřmi hráčkami a zjevně bez jakýchkoliv zkušeností. Zatímco celek Vinohrad bral souboj prestižně a nastřílel zoufalým soupeřkám 34 gólů, z naší strany byla snaha zapojit do vývoje skóre co nejvíce hráček (což se dařilo), zkoušet kombinovat a přistoupili jsme i na měření hrubého času. Výsledek byl 27:0, a o skóre tak postoupili do finále Vinohradští. Zápas odchytala Vanesska Strouhová a k čistému kontu v něm přidala i dvě gólové asistence. K rozhodujícímu zápasu o 3. místo s Olympem se do brány postavila Péťa Krejcárková. Zápas byl velmi nepříjemný, hráčky soupeře byly velké, mohutné a prakticky každý jejich zákrok byl faul. V jednu chvíli jsme na lavičce měly tři otřesené hráčky. Mimo to byly soupeřky hlasitě povzbuzovány velmi nekorektními rodiči. O to příjemnější bylo naše konečné vítězství 12:8, o které se ve vypjatém druhém poločase gólově postaraly naše nejzkušenější hráčky. Velké poděkování patří všem hráčkám našeho týmu - zleva: Kamilka, Adrianka, Natálka, Andy, Vanesska, Lída, Kiki  a v brankářském Péťa.