Dorostenky bojovaly v Mladé Boleslavi

Po účasti na turnaji Prague Floorball Cup (viz foto) se první ligové body v kalendářním roce 2020 sparťanské dorostenky pokoušely vybojovat druhou lednovou neděli v Mladé Boleslavi. Nepovedlo se jim to ovšem ani po nadějném průběhu prvního zápasu proti Black Angels, ani ve druhém klání proti favoritu soutěže z pražského Chodova.

27. leden 2020
Dorostenky bojovaly v Mladé Boleslavi

Sparta vs. Black Angels white / 2:5

První zápas hodnotí kapitánka týmu Stela Lukovská: "Moje dojmy z prvního nedělního zápasu jsou určitě pozitivní. Myslím, že jsme do něj s holkami daly všechnood začátku jsme si na 'bleky' věřily. První gól jsme ostatně daly ani ne po půl minutě hry, což nás nabudilo ještě více a v pěkné útočné hře jsme pokračovaly i nadále. Držela nás i výborná obrana. Ve třetí třetině se už ale projevilo vysílení a únava, jelikož nás tentokrát bylo jen 8 do pole, navíc se nám jedna spoluhráčka během zápasu ještě zranila. Poté už jsme bohužel skóre nedokázaly vyrovnat. I tak si myslím, že to byl moc dobrý zápas a všechny holky, co chodí na tréninky a turnaje, se skokově zlepšují a začíná z nás být konkurence schopný tým!"

Sparta vs. FatPipe Florbal Chodov / 2:15

Druhý zápas komentuje univerzálka Veronika Pavlíčková, která na turnaji hrála jak na pozici podhrotu, tak v obraně: "Zápas proti Chodovu byl opravdu těžký. Nejen, že nás na turnaji nebylo moc, ale navíc jsme měly v týmu v průběhu turnaje několik zranění, takže jsme druhou a třetí třetinu dohrávaly vlastně v sedmi. Přesto jsme zabojovaly, a i když jsme nakonec prohrály o dost gólu, tak musím říct,  že to byl vlastně skvělý zápas, co nám do budoucna hodně dal." 

Závěrečné slovo přidává trenér František Kovač, který s týmem turnaj absolvoval: "Při hodnocení zápasů v rámci letošní sezóny musíme neustále myslet na to, že hlavním cílem je stabilizace kádru a jeho přivyknutí si na vrcholovou soutěž. Tentokrát nás velmi limitoval malý počet hráček, které se turnaje mohly, respektive chtěly účastnit. V mladších kategoriích tento problém obvykle nemíváme, tam ještě s docházkou a motivací hodně pomáhají rodiče, v těch starších už ale ano. V tom jsou dívčí týmy specifické, sport pro část z hráček není - na rozdíl od chlapců - na prvním místě. Přitom kdybychom proti Black Angels nastoupili v plném počtu, jistě bychom si při dnešní formě soupeře připsali tři body. Druhý zápas pak byl především o sbírání herních zkušeností a morálce. V každém ze zápasů naše holky vsítily po dvou brankách, což se jim v minulých ligových kolech ne vždy povedlo. A to je každopádně pozitivní výsledek turnaje!" 

Sestava ACS: Kratochvílová, Lebedeva, Lukovská, Navrátilová, Pavlíčková, Pecinová, Slováková, Valentová (G), Zemanová, Železná.

Dále čtěte