Brány semifinále zůstanou zavřeny, Sparta padla s Linköpingem

Sparta se ve čtvrtfinále předsezónního turnaje Bohemia Trophy utkala se švédský Linköpingem, který se později radoval z postupu. O vítězi rozhodla druhá třetina, ve které Švédové nasázeli čtyři branky. Sparta se sice dostala na rozdíl jedné branky ve třetí třetině, ale v závěru zápasu dostala gól do prázdné brány a bylo rozhodnuto.

Muži A | 16. červen 2018
Brány semifinále zůstanou zavřeny, Sparta padla s Linköpingem

Úvod zápasu byl poměrně dost divoký, fanoušci se totiž v prvních čtyřech minutách dočkali hned tří gólů. Nejdříve se už po třiasedmdesáti vteřinách hry prosadil Filip Samuelsson a poslal Linköping do vedení. O čtyřiačtyřicet sekund později se Pražanům podařilo vyrovnat zásluhou Marvánka, který byl důrazný na hranici soupeřova brankoviště. V polovině 4. minuty pak uzavřel gólové hody Felix Lanver a Švédové znovu vedli. Sparta se snažila najít rychlou odpověď, ovšem oba celky se o balónek pravidelně střídaly. Vyrovnání se dočkala až v 9. minutě, když Zeman krásně našel volného Kareše a ten se nemýlil. Následně se hrálo hodně nahoru dolu, každý ze soupeřů si vytvořil své šance, ale činili se brankáři. Ve 14. minutě po střele Nordha pomohla Spartě dokonce tyč. Další branky se fanoušci dočkali až v 16. minutě. Vedení na sparťaskou stranu strhl přesnou dorážkou kapitán Milan Garčar. V čase 17:09 přišlo i první vyloučení zápasu, na trestnou lavici musel Marek Zouzal za nadzvedávání hole. Jeho spoluhráči ale oslabení zvládli bez újmy a udrželi vedení. Do šaten si tak Sparta odnesla jednobrankový náskok.

Vstup do druhé třetiny Spartě nevyšel úplně podle představ, jelikož znovu velmi brzo inkasovala. Markus Lindström trefil krásně místo nad nohou Beneše a srovnal na 3:3. Hra poté byla hodně divoká, hrálo se aktivně nahoru dolu a oba celky se snažily uzmout vedení pro sebe. Klíčovou postavou byl zejména Martin Beneš, který skvělým výkonem držel Spartu ve hře, ovšem i sparťanští útočníci se snažili najít recept na obranu Linköpingu. Ve 34. minutě přišlo druhé vyloučení na straně Pražanů, tentokrát musel opustit hrací plochu Jan Marvánek na dvě minuty za sekání. Touto přesilovkou už švédští hráči nepohrdli, když Oskar Hovlund přesnou střelou překonal Beneše. Šestnáct sekund po návratu Marvánka musel opustit hřiště Ondřej Svatoš za sekání, ale také Markus Lindström za hrubost. Hra ve čtyřech však vyšla lépe Linköpingu, který se zásluhou Felixe Lanvera dostal do vedení 5:3. O minutu později přišla další tvrdá rána. Švédové totiž vedli už 6:3, když se mezi úspěšné střelce zapsal i Adam Zetterström. Sparta reagovala oddechovým časem, aby se její hráči mohli trochu oklepat a zkoncentrovat. Ve druhé třetině se už nic dalšího nestalo, Linköping dokázal otočit vývoj utkání a odnesl si do kabin tříbrankové vedení.

Třetí třetina nezačala pro Spartu ani tak divoce jako ta první, ani nepříznivě jako ta druhá. Naopak ve 45. minutě měla k dispozici dokonce trestné střílení, Milan Garčar ho ale bohužel neproměnil. Byla z toho alespoň dvouminutová přesilovka, jelikož na trestnou lavici musel jít zchladit hlavu Filip Samuelsson za sekání. Přesilovku Sparta nevyužila, ale ve 48. minutě přišla další. Tentokrát se provinil Felix Lanver blokováním hole a nabídl sparťanům přesilovkový reparát. Ti ho také úspěšně složili, jelikož Ondřej Svatoš zužitkoval nabídku Garčara a snížil na 6:4. V 51. minutě přišla další radostná chvíle pro pražský celek, jelikož se dostal na rozdíl jediné branky. Druhý gól v zápase si připsal Jan Marvánek. O dvě minuty později si Sparta trochu zkomplikovala situaci, jelikož se nechal vyloučit Ondřej Svatoš, oslabení ale Pražané přečkali. Dvě a půl minuty před koncem zápasu zkusila Sparta své štěstí bez brankáře a se šestým mužem v poli, vyrovnání se ovšem nekonalo. Linköping do prázdné branky potvrdil sedmým gólem své vítězství a může se těšit na semifinále.

Sparťané se zítra v 10 hodin utkají o páté místo na turnaji s poraženým z dvojice Slovensko - SB Welhot.

Linköping Innebandy - ACEMA Sparta Praha 7:5

branky: 2. Samuelsson, 4. Lanve, 22. Lindström, 35. Hovlund, 37. Lanver, 38. Zetterström, 60. Nordh - 2. Marvánek, 9. Kareš, 16. Garčar, 49. Svatoš, 51. Marvánek, rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora, přesilové hry: 1/3 - 1/2, zásahy brankářů: Gustafsson 25 - Beneš 22, po třetinách: 2:3, 4:0, 0:2

(Autor: Pavel Svoboda) 


Dále čtěte