Slibný začátek a nakonec drama, v Kutné Hoře Sparta vybojovala tři body

Sedmé kolo florbalové Superligy Sparta odehrála v trošku netradičních podmínkách. Plná hala Klimeška v Kutné Hoře viděla zápas o devíti brankách, šest do sítě Pardubic a tři do brány Sparťana Beneše. Slibný začátek se proměnil v pěkné drama, kdy Sokoli dotáhli Spartu z 0:2 na 3:2. Nakonec Sparta vybojovala výhru v podobě 6:3.

Muži A | 20. říjen 2019
Slibný začátek a nakonec drama, v Kutné Hoře Sparta vybojovala tři body

Kutnohorské diváky rozjásal svou přesnou trefou pod horní tyč Pažák, na něho po pár vteřinách navázal Pruner, který zvyšoval už na 2:0. Sebevědomí Sokolům dodal Šmíd, který v úvodní dvacetiminutovce ještě snížil na 2:1. 

Úvod druhé třetiny se pro Spartu nevyvíjel vůbec dobře, ve druhé minutě srovnal na 2:2 Žáček a Sparta začínala opět od začátku za vyrovnaného stavu. Překvapivě třetí branku vstřelili první opět Sokoli, když míček za záda Beneše dostal Petržela. Konec druhé třetiny však patřil Spartě, na 3:3 srovnal tvrdou střelou Juha a trefil se také z protiútoku Zouzal.

Ve třetí třetine zkompletoval druhou vstřelenou branku Pruner a zařídil tak odskočení na 5:3. Pardubice zkoušeli v závěru hru v šesti, což zužitkoval Čermák po přihrávce od Juhy. Sparta tak dovedla utkání do tíženého vítězství 6:3.

Děkujeme klubu FBC Kutná Hora za uspořádání skvělého výjezdního utkání a samozřejmě musíme vyzdvihnout také fanoušky v hale, kterých na zápas zamířilo přesně 432. Děkujeme!

Dále čtěte