Livesport Superliga 2023-2024

Muži A

Livesport Superliga

2:10
1:3, 1:3, 0:4
ACEMA Sparta Praha
ESA logistika Tatran Střešovice
čtvrtek 18.1.2024 18:30
UNYP ARENA
Pohár, 9. kolo

Reportáž k utkání

Už po prvních minutách první třetiny utkání vedl nad Spartou o gól Tatran. Přestože Sparta bojovala o vyrovnání skóre, její soupeř byl rychlejší a prudkou střelou z poloviny hřiště, která překonala gólmana, navýšil skóre na 0:2. Na situaci naštěstí zareagoval Pražan, který poslal míček do nebezpečného prostoru brankoviště, kde se míček se štěstím odrazil do branky soupeře a stav utkání tím snížil na 1:2. Přesto ale Tatran následně navýšil skóre na 1:3 a ztížil tím Spartě šanci na vyrovnání. 


Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první. Sparta neproměňovala šance a tvořila chyby v obraně, které ji stály góly. Po stavu 1:5 se po soupeřově faulu sparťanům naskytla příležitost vylepšit skóre získanou přesilovkou. Situace využil Curney, který zpoza branky nahrál na střed Zouzalovi a ten sebevědomě zavěsil. 


Třetí třetinu Sparta začala přesilovkou, kterou ale nevyužila a naopak dostala gól. Po stavu 2:9 šla Sparta do šesti a i přes spousty krásných kombinací, kterými si vytvořili nadějné šance na snížení, se jim dát gól nepodařilo.

Spartu nyní čeká nedělní superligový duel právě na půdě Tatranu, kde se sparťané pokusí o nápravu čtvrtečního výkonu. Zápas startuje v neděli od 17:00.


Další informace

Aktuální utkání

úterý 19.3.2024 19:00
FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:3
ACEMA Sparta Praha