sobota 3.4.2021 19:00
UNYP ARENA
Superliga florbalu, 4. kolo

Reportáž k utkání

Páteční televizní utkání se neslo v podobném duchu jako úvodní zápas této čtvrtfinálové série, Sparta se dostala do rychlého vedení 2:0, Tatran ale dokázal vyrovnat ještě v úvodních 20 minutách hry. Do dvoubrankového vedení sparťané unikli ve druhé třetině po přesných trefách Čermáka a Krbce. Tatran odpověděl trefou deset minut před koncem a snížil tak náskok Sparty na pouhý jeden bod, ale po 36 vteřinách zajistil vedení 5:3 Zeman, kterého našel krosovou přihrávkou Mikuláš Krbec. ,,Při hře 5 na 5 jsme lepší, víme co na Tatran platí a toho se držíme, navíc jsme dnes zlepšili celkový pohyb. Jediná věc, která nás trošku trápí jsou oslabení, kterým se chceme vyvarovat," shrnul páteční utkání trenér Sparty Ondřej Kašpárek.

Sobotní utkání bylo o dost opatrnější, Tatran si uvědomoval důležitost čtvrtého utkání čtvrtfinále a Sparta chce sérii ukončit co nejdříve. Skóre zápasu otevřel Dominik Beneš a díky jeho trefě Sparta vyhrála úvodní třetinu 1:0. Krásnou trefu na 2:0 zaznamenal Jakub Kolstrunk, ten trefil ze vzduchu přihrávku od Mikuláše Krbce a poslal Spartu do vedení 2:0. Jak to už ale v této sérii bývá, Tatran se rychle dotáhl. Na 2:2 srovnával Martin Pánek a Sparta začínala odznovu. Vedení Spartě rychle vrátil Kozák trefou od pravého mantinelu mezi nohy Kříže, naopak na straně Tatranu odpověděl Bohumil Piskáček (4:4). Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Marek Zouzal ve druhé sérii a připsal Spartě vedení 3:1 na zápasy.

Páté čtvrtfinále je na programu v pondělí 5.4. od 17:00 v Řepích.