4:3
0:1, 3:1, 1:1
FBC ČPP OSTRAVA
ACEMA Sparta Praha
sobota 10.10.2020 17:00
ČPP Aréna Ostrava
Superliga florbalu, 7. kolo

Reportáž k utkání

Sparta vyrazila do Ostravy v oslabené sestavě. Ze zdravotních důvodu v sestavě od začátku sezony chybí Milan Garčar, Michal Kareš a Jan Marvánek, v zápase proti Ostravě však v sestavě chyběl také střelec Lukáš Ujhelyi a útočníci Michal Pažák a Matěj Pruner. Vzhledem k vysokým absencím se do sestavy dostala hned trojice juniorů. Matěj Čermák a Martin Dolejš se v letošní sezoně objevovali v sestavě velmi často, k této dvojici se nově přidal také junior Tomáš Dibelka, který  tak zažil premiéru Livesport Superligy a nastoupil v obraně po boku Michala Zemana. Z loňských juniorů jsme v utkání viděli také Ondřeje Hurta a Matyáše Velce.

Velmi opatrné utkání přineslo v první třetině pouze jednu branku, kterou vstřelila Sparta v přesilové hře 5 na 3, přesnou trefu zaznamenal Kristián Kozák. První polovina druhé třetiny patřila bodově Ostravě, během úvodních 10 minut prostřední dvacetiminutovky Ostrava odskočila do vedení 3:1. Sparta dokázala odpovědět díky trefě Jakuba Kolstrunka, kterému přesně přihrál Matěj Čermák a Kolstrunk tak uklidil skákavý balónek do prázdné branky. Jednobrankový náskok Ostravy srovnal svou druhou trefou opět Kozák, který využil přesilovku, tentokrát 4 na 3 a dodal tak Spartě šanci jít do vedení. Bohužel tři minuty před koncem utkání se z nenápadné standardky vyklubal gól pro Ostravu. Rozdílový gól na 4:3 vstřelil Petr Kittel. Sparta v závěru třetí třetiny vsadila na hru v šesti ale tíženou branku vstřelit nedokázala. 

Nyní čeká Livesport Superligu a všechna další sportovní události nucená pauza. Mužský ,,A" tým stejně jako mládež přesouvá své tréninky do venkovních prostor a bude se těšit na návrat zpět k halovým tréninkům. Další utkání by měla Sparta odehrát před kamerami ČT SPORT 26.10. proti pražskému Chodovu. 


Další informace

Aktuální utkání

neděle 9.5.2021 18:00
ACEMA Sparta Praha 5:7
1. SC TEMPISH Vítkovice