Úspěchy našich Sparťanů na Olympiádě dětí a mládeže

V neděli 23. 6. začala Olympiáda dětí a mládeže, ve které působili také naši Sparťané. Švehlák, Douda, Medal a Sedláčková se probojovali až k vítězství celé Olympiády.

Úspěchy našich Sparťanů na Olympiádě dětí a mládeže

Olympiáda dětí a mládeže se odehrává každoročně a je určena věkové kategorii mladších a starších žáků a žákyň. Každý kraj vybírá svůj nejlepší tým, který byl zvolen na základě krajských kvalifikací, a pro mladé talenty je to příležitost ukázat v souboji mezi kraji svoje schopnosti. To platí i pro naše Sparťany a na ODM jsme měli hned čtyři zastoupení v chlapské kategorii a pět v dívčí. 

V kategorii chlapců Prahu reprezentovali Max Švehlák, Marek Douda a Matěj Medal. Středočeský kraj zastoupil Antonín Pěnkava. Kluci si vedli skvěle a významně přispěli k probojování Prahy až do finále, kde odehráli souboj s Pardubickým krajem, nad kterým následně vydřeně zvítězili 4:3 a mohli se tak pyšnit celkovým vítězstvím v ODM. Pražský tým dotáhli k vítězství naši trenéři Ladislav Hrma a Jan Linhart.

V dívčí kategorii Prahu reprezentovaly naše starší žákyně – Mia Šestáková, Anna Miterová a Marie Dryáková, Středočeský kraj zastoupila Barbora Sedláčková. Dále jsme měli zástupkyni v Libereckém kraji a to naši gólmanku Zuzanu Keršlágerovou.

I dívky dosáhly velkého úspěchu. V bitvě o finále se střetl Středočeský kraj s Prahou. Ten v zastoupení Sedláčkové Prahu porazil skórem 3:0. Holky si tak vezou z ODM kromě zkušeností také cenná umístění 1. a 2. míst.

Celkový přehled umístění Sparťanů na ODM:

Turnaj chlapců:

  • 1.místo – Praha: Max Švehlák, Marek Douda, Matěj Medal
  • 7. místo – Středočeský kraj: Antonín Pěnkava

Turnaj dívek:

  • 1.místo – Středočeský kraj: Barbora Sedláčková
  • 2. místo – Praha: Anna Miterová, Mia Šestáková, Marie Dryáková
  • 6. místo – Liberecký kraj: Zuzana Keršlágerová

Děkujeme našim Sparťanům a Sparťankám za zastoupení a gratulujeme k jejich umístění!

Dále čtěte