Matěj Pruner a Daniel Fišer končí své působení ve Spartě

Superligoví Matěj Pruner a Daniel Fišer v další sezóně nenastoupí v dresech Sparty.

Muži A | 6. červen 2024
Matěj Pruner a Daniel Fišer končí své působení ve Spartě

Matěj Pruner #95 odehrál v dresu Sparty pěkných 11 sezón, kde svým důrazným prosazováním se na hřišti přispěl k nemálo úspěchům týmu. Jeho další kroky povedou do ASK Orka Čelákovice.

Jak hodnotíš své mnohaleté působení ve Spartě?


„Působení ve Spartě bych zhodnotil jako jednu velkou životní kapitolu, během které jsem zažil spoustu krásných zážitků, úspěchů, ale také neúspěchů. Potkal jsem zde spoustu přátel na celý život. Prošel jsem si zde od mládežnických kategorií, jako trenér dětí až po A-tým. Celkově to byla jedna velká životní zkušenost, která mě zformovala ve sportovním, osobním i pracovním životě. Z těchto důvodů nemůžu hodnotit jinak než pozitivně a jsem hrozně rád, že jsem mohl být takto dlouho součástí Sparty."

Proč ses rozhodl pro odchod zrovna do Orky?

Myslím, že jsem se nikdy netajil tím, že pokud jednou odchod nastane, tak není jiná varianta než můj mateřský klub z Čelákovic. Všichni ví, že v mém srdíčku vždy byla a vždy bude Orka a Sparta. Kosatka pro mě byla jasná a jediná volba.

Rozhodnutí udělat tento krok se nerodil lehce, ovlivnilo to více faktorů a mimo jiné i to, že jsme se při jednání o mém pokračování rozcházeli v některých názorech a prioritách obou stran."

Co bys vzkázal fanouškům?

„Fanouškům bych chtěl v první řádě poděkovat. Sparta má nejlepší fanoušky v ČR. Vždy jsem měl k fanouškům dost blízko a určitě mi budou chybět. Určitě se přijdu na Podviňák podívat a udělám s vámi pořádný bordel, tak jak mě všichni znáte.

DÍKY SPARTO!"


K jeho odchodu se vyjádřil také trenér A-týmu Mára Vojta: Pruny patřil k hráčům s velkým vlivem na tým. I proto obdržel kapitánskou pásku předminulou sezonu. Věřím, že nyní se mu podaří odvést stejně dobrou práci pro rodnou Orku jako tomu bylo pro Spartu."


Dalším odcházejícím je odchovanec Sparty Daniel Fišer.

Daniel Fišer #36 svoji kariéru ve Spartě ukončuje odchodem do klubu Kanonýři Kladno, ve kterém měl poslední dvě sezóny střídavý start. Svoji poslední sezónu ve Spartě zakončil důstojně a přispěl Spartě šesti asistencemi a šesti góly. 

Jak hodnotíš své působení ve Spartě?

Své působení ve Spartě víceméně hodnotím pozitivně. Přeci jenom prošel jsem celou mládežnickou strukturou až do „A“ týmu. Trochu mě mrzí, že se nepodařilo za mého působení zvednout nějaký pohár nad hlavu, i když jsme k tomu byli dvakrát opravdu blízko. Ale myslím, že i díky tomu teď dokážu lépe hodnotit předešlé sezóny, které nevidím jen jako neúspěch, protože jsme nic nevyhráli. Jsem velmi vděčný, že jsem mohl být součástí Sparty, a i přesto, že ukončuji své působení předčasně, nelituji jediné minuty v barvách Sparty."


Na co budeš nejvíc vzpomínat?


Nejspíše na ty lidi, ze kterých se s narůstajícím počtem společně odehraných zápasů a sezón stali skvělí přátelé. Momentů, na které rád vzpomínám, je spousta. Nejvíce mi ale v hlavě utkvěly asi dva. Prvním můj gól, kdy jsem poprvé zažil, že se v UNYP Aréně „skanduje“ moje jméno tak, jak jsem dříve skandoval já. Druhý moment bylo určitě play-off s Bohemians, kdy jsem nikdy nezažil více semknutý kolektiv, který by šel za vítězstvím, ať to stojí, co to stojí."

Vyjádření trenéra A-týmu Máry Vojty k odchodu Dana: Dan byl ve Spartě od dětství, dokázal se prosadit do prvního týmu mužů a určitě lze jeho působení v klubu hodnotit jako úspěšné. Nyní jsme se však dohodli na tom, že pro Dana a jeho rozvoj bude mít větší přínos působení v klubu, kde bude mít pravděpodobně větší šanci na silnější pozici v týmu."Hráčům přejeme jenom to nejlepší a doufáme, že se jim znalosti a zkušenosti získané ve Spartě podaří zužitkovat v dalších etapách jejich florbalové kariéry.

Dále čtěte