Josef Juha přestupuje do Era Viikingit

Josef Juha opouští Spartu, jeho další kroky zavítají do finského klubu Era Viikingit.

Muži A | 15. květen 2024
Josef Juha přestupuje do Era Viikingit

Po strávených pěti sezónách v A-týmu Sparty se Josef Juha rozhodl pro odchod. Pepa byl nedílnou součástí týmu a potřebný hráč, který uměl zužitkovat své dovednosti v útoku a byl schopen vytvořit nebezpečné situace pro soupeře. Také Spartě napomohl k probojování se do semifinále v sezónách 2020/21 a 2021/22 a získal dvě pohárová stříbra. V příští sezóně ho už ale uvidíme v modro-bílém dresu finského klubu Era Viikingit, do kterého se rozhodl přestoupit s vizí dalšího rozvoje.

Jak zpětně vnímáš své působení ve Spartě?

„Sparta mi umožnila sdílet šatnu s florbalovými legendami jako Milanem Garčarem, Jirkou Curneym a Martinem Benešem, na který jsem jako malý koukal v televizi. To vnímám jako velký privilegium. 
Stejně tak mi Sparta umožnila najít si kamarády i mimo hřiště. A nyní se jednoduše naskytla příležitost pro další velký životní krok. A já se rozhodl tuhle příležitost využít."

Proč ses rozhodl pro přestup do finského Era Viikingit?

„Na Severu je florbal pořád rychlejší než u nás. Ten rozvoj mě láká nejvíc."


Co bys vzkázal fanouškům?


„DěkuJJu."


Hlavní trenér Marek Vojta k přestupu dodává: S Pepou se shodujeme v tom, že krok do Finska pro svoji kariéru nyní potřebuje. Věřím, že pro Eru může mít velký přínos. Zároveň je na tento krok kvalitně připravený i životně a to je důležitý parametr pro úspěch."

K jeho působení ve Spartě doplňuje: Pepa udělal pro Spartu spoustu a výrazně ji spoluvytvářel po dobu pěti let s velkým přesahem. Za to mu budeme nadále vděční a přejeme mu, ať je jeho angažmá v cizině úspěšné."

Dále čtěte