Sparta představuje nový marketingový tým

Daniel Wertheim ukončuje své působení ve Spartě a Sparta představuje svůj nový marketingový tým. „Věřím, že s touto příležitostí mohu pomoci posunout práci ještě o kousek dále a přinést nové nápady a energii klubu," říká Klára Svobodová, která se nově ujme vedení marketingového týmu.

14. květen 2024
Sparta představuje nový marketingový tým

Daniel Wertheim se rozhodl pro ukončení působení v oblasti marketingu Sparty.

Pokud se má klub posouvat jako celek, musí se posouvat také jednotliví lidé v něm, a to nejen hráči a trenéři. Díky mému dlouholetému působení ve Spartě jsem se i já v určitých oblastech posunul. Jsem si jistý, že nyní je ten pravý čas na změnu, která dále pomůže mému kariérnímu rozvoji. To jednoznačně pomohlo v mém rozhodování předat pozici marketingu Kláře Svobodové, která nově povede historicky první marketingový tým florbalové Sparty. Jsem rád, že jsem byl v prostředí, kde se člověk mohl každý den učit a rozvíjet se, až nyní jsem pořádně docenil své dlouholeté zkušenosti ze sportovního prostředí. Přál bych si, aby na mou práci nový marketingový tým navázal a dále Spartu posouval dopředu. Budu to rád sledovat," reagoval na svůj odchod.

K odchodu Dana Wertheima se vyjádřil také generální manažer klubu Miroslav Medal:

„V prvé řadě musím poděkovat Danovi za jeho odvedenou práci pro klub. Byl ve Spartě na mnoha pozicích, získal hodně zkušeností a v čase se vypracoval na velmi vysokou úroveň.  Jeho široký záběr činnosti, které dokázal sám zastřešit, zodpovědnost i pracovitost byla na velmi profesionální úrovni. Nebojím se vůbec říci, že tak, jak je dneska Sparta vnímána je i z velké části jeho zásluhou.

 Jsem rád, že mu Sparta dala příležitost posouvat se v oblastech, které ho zajímají a kde se může a chce více realizovat.  Pro jeho cestu jiným směrem mám velké pochopení, a byť je to pro nás ztráta, nemohu mu popřát nic jiného, než hodně štěstí a úspěchů v další pracovní etapě.  Se Spartou je spjat velmi silným poutem a i nadále zůstáváme v blízkém kontaktu, který, když bude potřeba, rádi využijeme."

K novému marketingovému týmu pak dodává: 

Mám velkou radost, jak se nám podařilo sestavit nový marketingový tým. Máme za sebou měsíc fungování, pojmenování našich potřeb i možností a jasně definované priority, kam chceme náš marketing a PR posunout. Širší tým nám dává více možností a příležitostí a ty chceme využít. Hlavní pozici bude mít Klára Svobodová, která bude udávat směr naší komunikace na sociálních sítích a bude zodpovědná za grafiku ve všech podobách. S Klárou budou spolupracovat další osoby, zejména pak Markéta Šporová, která bude zodpovědná za web a komunikaci přes členskou sekci, další lidé pak v rovině tvorby fotek a video obsahu."

Kláru Svobodovou, která nově převezme odpovědnost za marketing Sparty, můžeme znát zejména z pozice rozhodčí. S pískáním začala v patnácti letech a má tak za sebou 8 odpískaných sezón. Kreativní tvorbě se věnuje odmala a vždy ji bavila, prošla si již třemi uměleckými školami. 


Kláry vyjádření ke své nové funkci ve Spartě: 

Pro působení ve Spartě jsem se rozhodla hned z několika důvodů. Jako hlavní bych ráda zmínila možnost spojit svět mého pracovního života s oblastí, která mi přináší radost a naplňuje mě. Dosud jsem existovala v jakýchsi dvou oddělených sférách –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ jedna spočívala v mém koníčku ve florbalu a druhá v práci grafického designéra s důrazem na marketing v korporátních agenturách. Florbalové prostředí znám hned z několika perspektiv. Jako hráč, rozhodčí či organizátor různých doprovodných aktivit. Je pro mě povzbuzující, že se mi nyní naskytla příležitost tuto znalost dále rozvíjet a přinést nové impulzy.

Co se týká mých očekávání, doufám v přátelské pracovní prostředí, kde budu moci sdílet své znalosti a dovednosti a tím přispět k posunu věcí vpřed. Ráda bych navázala na práci Dana Wertheima a podílela se k dalšímu rozvoji. Věřím, že s touto příležitostí mohu pomoci posunout práci ještě o kousek dále a přinést nové nápady a energii klubu."

Ukázka Kláry tvorby:

Dále čtěte