Zhodnocení sezóny 2023/24

Přinášíme Vám zhodnocení sezóny šéftrenéry všech mládežnických kategorií, včetně zhodnocení sezóny A týmu žen.

Zhodnocení sezóny 2023/24

Šéftrenéři mládežnických kategorií – Miroslav Šnajdr, Jan Marvánek, Ladislav Hrma, Petr Bína a Tomáš Kozlík se vyjádřili k uplynulé sezóně 2023/24. Pojďme se podívat, jak hodnotí sezónu ve svých kategorií.


Vyjádření šéftrenéra Miroslava Šnajdra k uplynulé sezóně přípravky, elévů a mladších žáků Barrandov:

Sezónu hodnotím velmi dobře. Neřešili jsme žádné problémy a kdykoliv jsem přišel na trénink, viděl jsem nadšené mladé sportovce a zapálené trenéry. Všem za to patří velký dík. Těším se na další sezónu a doufám, že i v té příští budou mladí Sparťané tak kvalitně reprezentovat Spartu."


   Sezónu přípravky, elévů a mladších žáků Podvinný Mlýn zhodnotil šéftrenér Jan Marvánek:

    Přípravka PM

    Tým přípravky Podvinného Mlýna odehrál sezónu se dvěma soutěžními týmy. Naše nejmenší naděje si vedly velmi dobře, prokazovaly velké nadšení pro hru a vlastní se jim stala sparťanská bojovnost. Postupně se zlepšovaly i konkrétní herní dovednosti, a to především kontrola míčku a přesnost střelby. Pokročilejší tým Red se dokonce po celou sezónu měřil s nejlepšími týmy ve své kategorii."


    Elévové PM


    Tým elévů navazoval na velmi vydařenou loňskou sezónu, kdy náš první tým okusil hořkost porážky jen jednou v posledním ligovém turnaji. Taková spanilá jízda to sice letos nebyla, ale i tak se 2 z našich 4 týmů dokázaly po celou sezónu držet v nejvyšších koších. Spoustu vydařených turnajů mají za sebou ale všechny týmy, protože se nám do hry dařilo dostávat návyky z tréninků – zvedat při hře hlavu, nezbavovat se ledabyle míčku, být nebezpečný vůči brance soupeře a případně až ve vhodný okamžik přesně nacházet lépe postavené spoluhráče."     Mladší žáci PM


    Až překvapivě rychle se na velké hřiště adaptovali naši mladší žáci, kam přišlo velké množství dětí z elévů. Ligový i přeborový tým dokázal pravidelně vyhrávat 1. koše svých soutěží, hráči s méně zkušenostmi kombinovali pětkový a trojkový florbal. Velmi pomohla možnost rozdělit kategorii na dvě tréninkové skupiny a díky tomu, a díky skvělým trenérům, se kromě zlepšení základních herních dovedností, podařilo velmi zapracovat na práci s prostorem."


     Vyjádření šéftrenéra Ladislava Hrmy k sezóně kategorií starších žáků "A", dorostenců "A" a juniorů "A":

     Sezóna se mi samozřejmě hodnotí dobře. Dva mistrovské tituly jsou něco speciálního. Trenéři a hráči odvedli dobrou práci a oba tituly byly podloženy náročnou prací po celou sezónu, včetně letní přípravy. Starší žáci se bohužel na poslední ročník MČR nekvalifikovali (z Prahy a Středních Čech bylo jen jedno místo), ale i tak v sezóně udělali velký kus práce a jejich posun byl vidět. Jsem rád, že i velké množství hráčů absolvovalo v sezóně kempy talentované mládeže a zapojilo se do nového cyklu juniorské reprezentace. V neposlední řadě patří velké poděkování všem rodičům za podporu u všech třech kategorií."


     Vyjádření šéftrenéra Petra Bíny:

     Kategorie U23


     Kategorie U23 má za sebou premiérovou sezónu v celostátní divizi, kterou odehrála velmi úspěšně. Konečné 4. místo bylo určitě úspěchem, ale v příští sezóně míříme zase výš."     U19 Akademie

     Junioři akademie bohužel o kousek neobhájili vítězství ve druhé lize juniorů, nad jejich síly byl jen B-tým Tatranu, který tvořili hlavně hráči elitního dorostu. Se sezónou jsem velmi spokojený, kluky musím moc pochválit, sezónu jsme končili 13 výhrami v řadě!"

     U17 a U15 Akademie

     Další kategorie zaznamenaly také v uplynulé sezóně tréninkový i herní progres a musím vyzdvihnout obětavou práci trenérů v kategoriích U17 a U15. Nicméně ve všech těchto kategoriích chceme standart stále zvyšovat a prostoru pro zlepšení je stále dost."


     K uplynulé sezóně se vyjádřil také šéftrenér ženské složky Tomáš Kozlík.

     Elévky

     „Drtivá většina loňských elévek se posunula do mladších žákyň, proto elévky bojovaly s menším počtem hráček. Díky dobré práci od jejich trenérky Kateřiny Vránové se ale jejich počet postupem času rozrůstal a konec sezóny byl už pro holky, i výsledkově, mnohem příjemnější."


     Mladší žákyně

     V mladších žákyních jsme letos přihlásili 2 týmy do soutěže mladších žákyň a premiérově také tým do Přeboru mladších žáků (tým PINK), aby holky získávaly zkušenosti také na hřišti 5+1. Díky tomu měly holky spoustu turnajů, ale všechny jsme zvládli bez větších problémů. Oba týmy mladších žákyň navíc končí v 1. koši, což je hezký úspěch."     Starší žákyně + dorostenky


     Starší žákyně a dorostenky spolu tvořily jednu tréninkovou skupinu, ve kterém se během roku proměnil realizační tým. Během roku zde bohužel došlo k pár odchodům a koncům, proto byly některé turnaje v 2. polovině sezóny zejména početně náročné. V případě doplnění se ale starší žákyně držely na vrchních příčkách v 1. koši a dorostenky se umístily ve středu 1. ligy dorostenek. Velký dík tady patří Natce Zemanové, která v 2. polovině sezóny odtrénovala defacto každý turnaj těchto kategorií."     Juniorky


     Pro juniorky to byla velmi těžká sezóna, kdy většinu času bojovaly s malým počtem. Když se to početně sešlo lépe, tak holky odehrály několik dobrých a konkurenceschopných zápasů v rámci 1. ligy juniorek. Velké uznání zaslouží zejména za play-off, kde i přes velmi nízký počet dlouho vzdorovaly a bojovaly proti velkému favoritovi FBC Ostrava. I tady bych rád poděkoval Lukášovi Staňkovi, který tým převzal během sezóny a i přes různé překážky se snažil, aby to pro holky stále dávalo smysl."

     Ženy A

     V ženách došlo před sezónou k velké obměně kádru, včetně doplnění realizačního kádru o Dana Ježila. Sezóna to byla nahoru dolů, hodně zápasů se nám nepovedlo, ale zároveň jsme v několika zápasech ukázali dobré momenty. Ač jsme chtěli od sezóny určitě více, tak ale holky celou dobu pracovaly naplno a s pokorou, za což zaslouží uznání. Věřím, že výsledkovou odměnu za tvrdou práci holky získají už v další sezóně," vyjadřuje se Tom k proměnlivé sezóně žen.
     Dále čtěte