Sparta otočila zápas s Pardubicemi, premiérový start zažil šestnáctiletý gólman Viktor Hejna

Vstup do utkání se Spartě opět nepodařil, na začátku třetí třetiny Sparťané prohrávali už 0:3, utkání ale zvládli otočit a zvítězit. Na sváteční utkání bude jistě dlouho vzpomínat také Viktor Hejna, šestnáctiletý gólman, který dostal svou premiérovou šanci v základní sestavě A týmu a zažil tak své první Superligové utkání, svými zákroky přispěl k výhře 8:4.

Muži A | 28. září 2021
Sparta otočila zápas s Pardubicemi, premiérový start zažil šestnáctiletý gólman Viktor Hejna

Viktor Hejna sice zahájil utkání v brance Sparty, v čase 9:22 se ale do dresu oblékl Martin Beneš, který zlikvidoval trestné střílení Pardubic a navázal tak na jistý výkon Viktora Hejny, který držel nerozhodný stav utkání 0:0. První branky přišly v čase 15:54 a 17:09, obě branky vstřelily Pardubice, které tak zakončily první třetinu vítězným skóre 2:0. 

Sparta dokázala zareagovat až po třetí brance Pardubic, která znamenala vedení 3:0. Radim Křenek se trefil přesně ze standardní situace a odšpuntoval tak gólostroj Sparty. Další tři branky druhé třetiny přidal Pruner, Juha a Ujhelyi, což znamenalo vedení 4:3 po čtyřiceti minutách hry. 

Závěr utkání opět patřil Spartě, ta dokázala přidat další čtyři branky a ukázala tak celkem 324 fanouškům v hale obrat z 0:3 na konečných 8:4. Hráčem utkání byl zvolen nejmladší gólman Superligy Viktor Hejna: ,,Zápas jsem si užil, na začátku jsem byl trošku nervózní, to ze mě ale brzo spadlo. Před zápasem jsme se s trenéry domluvili, že v případě nájezdu půjde do branky Beny, tudíž jsem nebyl překvapený, že šel na trestné střílení Martin Beneš," řekl po svém premiérovém Superligovém startu šestnáctiletý gólman.

3. října čeká Spartu zápas na půdě Tatranu Střešovice. Domácí utkání je poté na programu v neděli 10. října od 18:00 v UNYP ARENĚ. V neděli čeká celou Spartu klubové focení, při té příležitosti odehrají v UNYP ARENĚ své utkání také ženy, které nastoupí ve 14:00 proti Chomutovu. 

Dále čtěte