Sparta ve třetí třetině smetla Liberec, zítra vyhlíží Tatran

Sobotní utkání proti FBC Liberec nabralo zajímavý průběh. Velmi opatrná první třetina znamenala bezbrankový stav, přitom nakonec bylo k vidění celkem 12 branek.

Muži A | 9. leden 2021

První třetina ukázala zodpovědnou obranu obou celků. Sparta měla více ze hry a snažila se proměňovat své šance, bohužel Liberec velmi koncentrovaným výkonem ubránil celkých dvacet minut a několikrát se dokonce dostal do zakonční z brejků.

Druhá třetina skončila opět nerozhodně, v té se dvakrát trefil domácí kapitán Milan Garčar, který tak Spartu poslal dvakrát do vedení. Liberec se dokázal dvakrát dotáhnout a třetí třetina začínala za stavu 2:2.

Závěrečná třetina přinesla gólové hody, nejprve Liberec odskočil do vedení 4:2, vše se ale změnilo během 78 vteřin v čase 47:40. Vyrovnávací jízdu zahájil Lukáš Ujhelyi (3:4), poté z parádní standardky Matěj Pruner (4:4), vedení Spartě vrátil skvělou sólovou akcí Matyáš Bachmaier (5:4) a poté hned skóroval Mětěj Čermák (6:4). Konečné skóre se zastavilo za stavu 7:5 pro Spartu.

Zítra Spartu čeká Tatran, utkání začíná v 17:00, opět v UNYP ARENĚ. Oslaví Sparta po víkendu 6 bodů?