Před opětovným zahájením ligy Sparta přivítala tři posily

Vzhledem k okolnostem, kdy vyjímku k opětovnému spuštění ligy získala pouze Livesport Superliga, Sparta využila možnosti startu hráčů z 1. ligy a získala tři velké posily, které do Sparty míří na dočasné hostování.

Muži A | 17. listopad 2020
Před opětovným zahájením ligy Sparta přivítala tři posily

(zleva: Dominik Beneš, Ondřej Riebauer a Matyáš Bachmaier)

Ondřej Riebauer, Matyáš Bachmaier a Dominik Beneš, tyto tři hráče jsme v tomto týdnu přivítali na Spartě. ,,Do nadcházející části sezony potřebujeme mít co nejširší kádr, kdy nás čekají pravidelná testování před každým hracím víkendem, tam nikdy nebudeme vědět, jak projdeme a kdo z hráčů nám ze sestavy nakonec vypadne. Dvojzápasy budou velmi fyzicky náročné a proto chceme mít kádr co nejširší a co nejkvalitnější," říká k příchodu tří prvoligových posil hlavní trenér Ondřej Kašpárek. 

Ondřej Riebauer patří mezi nejzkušenější hráče první ligy, své zkušenosti nabral zejména v Superlize, kde působil celkem devět sezon. V nejvyšší české soutěži hájil barvy celkem dvou pražských klubů. Od roku 2007 Ondřej Riebauer nastupoval za SSK Future a později pak za Tatran Střešovice, kde působil od sezony 2012/2013 až do sezony 2014/2015. Ve své poslední superligové sezoně dokonce získal titul, když s Tatranem ovládl Superfinále po nájezdech nad Mladou Boleslaví. V roce 2016 získalo zkušeného útočníka prvoligové Kladno. Po téměř pěti letech míří Riebauer opět do Superligy, premiérově však s rudým dresem. ,,Vzhledem k situaci, kdy Superliga dostaal zelenou a start 1. ligy je stále velkou neznámou, jsme s Honzou Pazderou začali řešit možnost hostování. Měl jsem tři varianty, ale Sparta pro mě byla jasná volba. Hra Sparty vychází z podobných principů a má mnoho společných prvků jako u nás na Kladně a vzhledem k pravděposobné krátkodobosti hostování, hraje rychlost adaptace zásadní roli. Jak pro hráče tak pro oba zainteresované týmy. Samozřejmě se moc těším na florbal na nejvyšší úrovni, na který jsem dlouhou dobu zvyklý. Jsem také zvědavý na srovnávní tempa a přístupu k tréninkům týmu z TOP4 první ligy a týmu z TOP4 Superligy, kam Spartu jednoznačně řadím. Nepřišel jsem do Sparty, protože bych měl slíbenou konkrétní roli, pozici či herní vytížení. Trenéři budou mít dostatečný prostor mě poznat během tréninku a já budu samozřejmě respektovat jakékoli jejich rozhodnutí," říká k hostování na Spartě Ondřej Riebauer.

Společně s Ondřejem Riebauerem přichází z Kladna na Spartu také juniorský reprezentant Matyáš Bachmaier. Matyáš je odchovancem Kladna, kde vyrůstá od sezony 2013/2014 a nyní stabilně nastupuje za mužský ,,A" tým Kladna. V loňském ročníku juniorské ligy bodově kraloval, nasbíral celkem 33 gólů a 31 asistencí. ,,Nabídku jsem poprvé slyšel od svého hlavního trenéra Honzy Pazdery, který možnost domluvil s Jaroslavem Berkou, sportovním ředitelem Sparty. Hned od začátku jsem měl velký zájem, momentálně je to pro mě největší florbalová výzva. Čekám, že díky Spartě se budu dále rozvíjet po všech stránkách a získám nespočet zkušeností. Místo v sestavě si chci vybojovat a moc se těším," říká Matyáš Bachmaier.

Trojici posil uzavírá bodový lídr první ligy mužů Dominik Beneš z Ústí nad Labem. Dominik patří mezi největší florbalové talenty ze zlatého týmu juniorů z MS 2019 v Kanadě. Odchovanec ústeckého florbalu v prvních pěti zápasech sezony 2019/2020 nasbíral celkem 12 bodů za sedm branek a pět asistencí a bodově by chtěl přispět také na Spartě, kde se potká se svými bývalými spoluhráči Jakubem Kolstrunkem a Mikulášem Krbcem. ,,Se Spartou jsem v kontaktu přibližně dva roky. Sportovní ředitel Jaroslav Berka mě oslovil, zda bych si za současné situace nechtěl přidat k týmu Sparty. Na nabídku jsem kývnul, vnímám to jako dobrou příležitost pro svůj rozvoj a popřípadě také pro Ústí v dlouhodobém hledisku," říká teprve devatenáctiletý útočník, který měl nabídky od několika dalších Superligových klubů. Proč zvolil právě Spartu? ,,Spartu jsem si vybral z několika hledisek, znám tady mnoho lidí, znám tady kluky z Ústí, trenéra a dokáži dobře skloubit dojíždění s časovou náročností, kterou věnuji škole," říká ke své premiérové zkušenosti v Superlize Dominik Beneš. 

Vyjádření k doplnění kádru sportovního ředitele Jaroslava Berky: ,,Čeká nás nabitý prosinec, kdy odehrajeme sedm utkání a to vždy formou dvojzápasů. Zároveň si neumím přesně představit, jak bude vypadat režim v rámci předvíkendového testování, kdy může docházet k nečekaným změnám. Jsem rád, že jsme se se všemi třemi kluky rychle dohodli a že byla velmi seriózní a rychlá domluva také s kluby. Víme, že pro všechny hráče je prioritou případný rozjezd jejich soutěží, než k tomu dojde, budou tréninkově i zápasově vytížení u nás, což bude výhodné pro všechny zúčastněné strany."

Dále čtěte