Mikuláš Krbec míří do švédské superligy, oblékne dres Växjö Vipers

Z důvodu dočasného přerušení Livesport superligy míří Mikuláš Krbec do aktuálně desátého týmu švédské superligy Växjö Vipers. ,,Vzhledem k tomu, že liga v České republice nyní stojí, vyhledávali jsme v Česku hráče, kteří zapadnou do našeho týmu. Vedli jsme několik diskusí se sportovními manažery ve většině klubů a nakonec jsme vybrali Mikuláše Krbce ze Sparty. V současné době potřebujeme hráče na pravé křídlo. V Mikulášovi získáváme vysokého hráče se zkušenostmi a sílou, což je přesně to, co chceme. Jsme přesvědčeni, že to bude užitečná spolupráce pro oba kluby a pro Mikuláše," říká Johan Shönbeck, hlavní trenér Växjö Vipers.

Muži A | 23. říjen 2020
Mikuláš Krbec míří do švédské superligy, oblékne dres Växjö Vipers

Nebudeme chodit kolem horké kaše, řekni nám, jak se přestup rodil? ,,Kontaktoval mě Johan Shönbeck (hlavní trenér Växjö Vipers) s tím, že hledají náhradu na pozici pravého křídla za zraněného hráče a dostal tip od Radka Sikory - trenér Wileru Ersigen (tímto mu děkuji) a už jsme společně jednali. Během tří dnů jsme vše zprocesovali. Vedení Sparty bylo velmi ochotné a děkuji za profesionální a rychlý přístup. Volali jsme si každý den i pozdě v noci," říká Sparťanský útočník a nová posila Växjö Vipers Mikuláš Krbec. Jak moc se do severského prostředí a samotné kolébky florbalu těšíš? ,,Těším se obrovsky, je to samozřejmé neznámé prostředí a zároveň velká výzva. Švédskou atmosféru znám to z  juniorského mistrovství světa 2017. Jedná se o nejkvalitnější ligu světa, švédská superliga byla vždy můj sen. Myslím si, že to vše pořádně pocítím až na místě, teď se vše stalo hrozně rychle."  neskrývá očekávání Bady.

Ve švédské superlize si zatím zahrálo jen pár Čechů, je to pro tebe zatím největší výzva? ,,Moje největší výzva zatím bylo MS 2018 v Praze, ale to, jestli působení ve Växjö bude větší, dokážu posoudit až si to zažiju. Jdu do mladého týmu, který má ty nejvyšší cíle," říká mladý útočník. Bezesporu tě čeká jiný pohled na florbal, možná jiný tréninkový přístup. ,,Přesně tak, čekám nejlepší florbal, který tento svět může nabídnout. Nejlepší tréninkové prostředí a chci přivést kus Švédska poté zpět do Sparty, aby se tu mohli splnit cíle, které jsme si dali," říká odhodlaně Mikuláš Krbec a na závěr dodává: ,,Do Švédska jedu s tím, že chci abychom vyhráli každý zápas. Chci nasát atmosféru severu a dokázat se jako člověk posunout opět o kousek dál. Nikoho ve Växjö bohužel neznám, ale samozřejmě se těším na seznámení. Děkuji za rozhovor a všem přeji hlavně pevné zdraví."

Sportovní ředitel klubu Jaroslav Berka k transferu Krbce do SSL dodává: ,,V první řadě jsem rád, že se tato příležitost Badymu naskytla a že byl hladový jí využít. Od prvního momentu, kdy jsme to spolu začali řešit jsem cítil velký zájem jak ze Švédska, tak i ze strany Mikuláše. Bady odchází primárně na základě zájmu ze strany švédského klubu na jasně definovaný post a roli. Jsem rád, že si zahraje SSL v ambiciózním klubu a věřím, že své zkušenosti poté přenese i do Sparty a také všem sparťanským mládežnickým hráčům na nějakém z našich skills kempů."

Bady odcestuje do Švédska začátkem příštího týdny a my mu přejeme hodně štěstí a věříme, že bude ve Växjö Vipers úspěšný.

Dále čtěte