Zlepšený výkon dorostenek na body nestačil

Druhé kolo ligové sezóny 2020/21 odehrály sparťanské dorostenky druhou říjnovou neděli v nové nafukovací hale pražských Bohemians, trefně pojmenované Bublina arena. Ani zlepšený výkon však Sparta Girls U17 body do tabulky před vynucenou koronavirovou pauzou nepřinesl.

Dorostenky | 16. říjen 2020
Zlepšený výkon dorostenek na body nestačil

Sparta vs. Fat Pipe Florbal Chodov 0:12

První zápas komentuje Veronika Pavlíčková, která jej odehrála na pozici centra druhé lajny: ,,Zápas proti Chodovu vypadal ze začátku dobře. Hrály jsme zodpovědně, dobře jsme bránily. Druhou třetinu už ale šlo vidět, že soupeř je na tom lépe fyzicky i technicky, a začal nás přehrávat. Přestože jsme se hodně snažily, nedokázaly jsme zabránit tomu, aby nám začal dávat góly. V poslední části už jsme vývoji hry podlehly. Přes vysoký počet obdržených gólů si myslím, že jsme hrály dobře, Chodov je už ovšem florbalově o dost dál, než my. Díky zápasům proti takovému kvalitnímu soupeři si ale můžeme odnést spoustu zkušeností do budoucna." 

Sparta vs. FBŠ Slavia Plzeň 0:5

Druhý zápas hodnotí  obránkyně Aneta Navrátilová: "Do zápasu jsme nastoupily s tím, že ho chceme vyhrát a že pro to uděláme maximum! Od začátku jsme vysoko pressovaly, celou dobu určovaly tempo hry a byly jsme prakticky pořád na míčku. Vypracovaly jsme si dopředu spoustu šancí, ale bohužel jsme ani jednu nedokázaly proměnit. Soupeřky naopak pouze využívaly našich individuálních chyb. Šance, které jsme jim takto nabídly, bohužel dokázaly využít. Za tento zápas se však nemusíme vůbec stydět, i když jsme ho prohrály, daly jsme do něj totiž všechny všechno." 

Závěrečné slovo přidává trenér František Kovač, který s týmem turnaj absolvoval: ,,Kvalita našich soupeřů byla podobně jako na minulém turnaji rozdílná. V prvním zápase jsme tak šli především získávat zkušenosti, ve druhém body. První cíl se podařilo do puntíku splnit, byť si Sparťanky s Chodovem, na jehož soupisce bylo i několik juniorských reprezentantek, především hodně zaběhaly. V pasážích, kdy nám to soupeř svým nedostatečným důrazem na míčku dovolil, jsme se ovšem pokoušeli hrát naši hodně aktivní hru, kterou se snažíme nově poskládanému týmu od letního soustředění na trénincích vštípit. Z toho jsem měl radost. Z výsledku druhého zápasu, z něhož se nám, oproti předpokladům, rovněž nepodařilo odnést žádné body, jsem naopak zklamaný. Ale pouze z něj. Hra, kterou Sparťanky většinu času předváděly, se mi velmi zamlouvala - byly aktivní na míčku i bez něj, chtěly kombinovat a přenášet hru do volných prostorů, určovaly tempo hry. Soupeř naopak skóroval víceméně pouze po našich individuálních chybách, žádné větší šance si proti naší aktivní hře v kompaktním rozestavení vytvořit nedokázal. My naopak měli velkou smůlu v koncovce. Nedá se však nic dělat, i tohle je pro naše hráčky velmi cenná zkušenost. Do dalších bojů rozhodně půjdeme silnější!"

Sestava Sparta Girls U17: Čehylová K., Dryáková L., Gallová (C), Hujerová (G), Chvoštíková, Kovačová, Kratochvílová, Krejčí T., Navrátilová, Pavlíčková, Pecinová J., Řehořová, Šabacká, Vebrová.

Dále čtěte