Sparta potvrdila dobrou formu a z venkovního derby na půdě SKV si odváží vítězství 8:3. Proti nepříjemnému soupeři dokázali sparťané zvládnout různé herní varianty domácích a postupně si došli pro další tři body do tabulky.


V pondělí 7.10. vypuklo v UNYP ARENĚ na Podvinném Mlýně očekávané televizní derby mezi domácí Spartou a rivalem FbŠ Bohemians. Přesně 762 fanoušků našlo v pondělí večer cestu na toto atraktivní utkání a rozhodně nikdo nemohl litovat, padlo celkem třináct branek, hattrick vstřelil Marvánek, stihl ho ale zkompletovat až v prodloužení.
Sparťané otevřeli skóre, kdy Marvánek zahájil svou třígolovou štaci přesnou trefou za záda Hyršla. Na začátku druhé třetiny si Bohemka užila krátké vedení, které Spartě opět vrátil Jakub Kolstrunk, který zvyšoval na 3:2 hned po tom, co Křenek parádně zavěsil z trestného střílení. Postupně Sparta zvyšovala na náskok dvou branek, bohužel Bohemka se vždy po pár chvílích dotáhla na rozdíl jediné branky a čtrnáct vteřin před koncem vyrovnala po nepovedeném výhozu Beneše.
Úvodní buly prodloužení vybojoval na stranu Sparty Juha a poté Marvánek zkompletoval hattrik přesnou střelou k pravé tyči což znamenalo zkompletovaný hattrick a vítězné derby pro Spartu, která si připisuje dva body.
Opět musíme poděkovat fantastickým fanouškům, kteří hnali Spartu až do konce a ukázali, jak moc fandí svému týmu.
Další utkání čeká Spartu na Tatranu v neděli 13.10. od 18:00.

V pátek večer byla v UNYP ARENĚ na Podvinném Mlýně pěkně hustá atmosféra, v domácím utkání Sparta prohrávala s SKV už o čtyři branky. Kontaktní branku vstřelil Ujhelyi z přesilovky poté následoval hattrick Radima Křenka a nakonec Sparťané vydřeli vítězství 6:4!
Čtvrté kolo Florbalové Superligy Sparta odehrála na půdě FBŠ Hattrick Brno. Do vedení se Sparťané dostali až během druhé třetiny.
Jeden z nejatraktivnějších duelů Florbalové Superligy se odehraje v pondělí 7.10. v 17:00 v UNYP ARENĚ před kamerami ČT Sport. Vstup na utkání je pro všechny fanoušky zdarma. ,,Jelikož duely mezi Spartou a Bohemkou dlouhodobě nabízejí zajímavou podívanou, věříme ve velkou návštěvnost a těšíme se na tu správnou atmosféru pražského derby, zároveň náš tým bude mít v hledišti značnou podporu, jelikož v průběhu utkání bude probíhat klubové focení našich mládežnických týmů," říká vedení Sparty.