Sparta měla ve třetím domácím semifinále Mladou Boleslav na lopatě, ale těsnou bitvu nakonec nezvládla. O den později pak po velmi špatném vstupu do utkání dotahovala vysokou ztrátu, a přestože znovu ukázala charakter a bojovnost, sezónu už zachránit nedokázala. Po dvou porážkách v UNYP Areně tak pro sparťany ročník 2025/2026 končí v semifinále.
Semifinálová série začala pro Spartu na půdě úřadujícího mistra dvěma porážkami. Zatímco první utkání se sparťanům vůbec nepovedlo a skončilo jasnou prohrou, ve druhém zápase už tým ukázal úplně jinou tvář a byl Mladé Boleslavi vyrovnaným soupeřem. Série se nyní stěhuje do Prahy, kde bude Sparta chtít vrátit boj o postup do Superfinále na svou stranu.
Florbalisté Sparty zvládli šesté čtvrtfinálové utkání na půdě Vítkovic a po vítězství 9:5 rozhodli o svém postupu do semifinále Livesport Superligy. V sérii tak zvítězili 4:2 na zápasy a mohou se těšit na souboj s obhájcem titulu z Mladé Boleslavi.
Sparta měla první možnost ukončit čtvrtfinálovou sérii, ale pátý zápas proti Vítkovicím nakonec přinesl velké drama se smutným koncem pro domácí tým. Po výsledku 5:6 po nájezdech se série stěhuje zpět do Ostravy, kde bude pokračovat šestým utkáním.
Sahali jsme po vyrovnání, nakonec ale v Poháru bereme druhé místo
Sparta má za sebou další obrovskou zkušenost. Po pravidelné účasti v semifinále Livesport Superligy okusila něco nového a pro mnoho hráčů naprosto neznámého. Ve finále Poháru Českého florbalu se Sparta s Vítkovicemi doslova rvala do posledních minut utkání, na srovnání ale nedosáhla a po prohře 4:6 bere stříbrné medaile.
Zápas plný očekávání začal velmi opatrně z obou stran, což se odrazilo na počtu vstřelených gólů. Spartě se dařilo držet tempo aktivní hry Vítkovic, které Sparťanům dlouho nechtěly půjčit míček a tým Ondřeje Kašpárka tak jen několikrát zahrozil z brejkových situací. První gól zápasu, který sledovalo přibližně 600 diváků v hale v Chomutově, vstřelil Delong 26 vteřin před koncem první třetiny.
Sparta se v druhé třetině dostala do potřebného tempa a svoje šance na gól zvyšovala. Ve 23. minutě utkání skóroval Robi Košir a svou oslavou dodal svým hráčům sebevědomí do dalších minut. Závěr druhé třetiny opět lépe zvládly Vítkovice, tentokrát přidal druhou branku Vítkovic Martin Gattnar a vrátil rytířům těsné vedení.
Ve třetí třetině se s góly roztrhl pytel, padlo celkem 7 branek a pro diváky se jednalo o velmi atraktivní koncovku zápasu plnou emocí, které museli řešit až rozhodčí v podobě několika dvouminutových trestů. Nešťastný zákrok gólmana Martina Beneše znamenal poprvé v utkání dvoubrankové vedení Vítkovic (3:1). Po vyloučení Hataly se parádně trefil tradiční střelec Ujhelyi a Sparta jasně ukázala, že ještě nic nezabalila. Tlak Krbce v brankovišti soupeře vygradoval až v tvrdší šarvátku, kterou rozhodčí ohodnotili dvouminutovými tresty, ve hře 4 na 4 se trefily Vítkovice, které odskočily do vedení 4:2. Po opětovném vyloučení Hataly si Sparta zahrála opět přesilovou hru a opět jsme viděli parádní trefu z čepele Ujhelyiho, který znovu snižoval na rozdíl jediné branky. Zlom zápasu přišel definitivně v 52. minutě, kdy výhoz Martina Beneše trefil hůl Matejčíka, který pohotovou trefou propálil Beneše a Vítkovice tak opět upevnily své dvoubrankové vedení. Dvě minuty před koncem základní hráci doby se v šesti hráčích trefil Mikuláš Krbec a zajistil tak ještě drama na závěr, kdy Sparta snížila na 4:5. Poslední branku utkání vstřelily opět Vítkovice, nyní do prázdné brány a zajistily si tak finálovou výhru.
Sparta si z duelu odnáší jistě spoustu zkušeností a rozhodně se nemá za co stydět. Chuť vítězit a zvládat i ty nejtěžší zápasy Spartě rozhodně nechybí. Musíme zmínit, že stříbrné medaile jsou pro historii klubu velmi cenné a budeme se těšit na další úspěchy. Nyní se tým z Podvinného mlýna soustředí na závěr základní části, a poté to společně s vaší podporou roztočíme v playoff!
Jednadvacáté kolo Livesport Superligy Sparťané zvládli ve velké parádě a fanouškům se utkání plné krásných gólových situací prostě muselo líbit. Sparta k utkání nastoupila v omlazené sestavě, kdy jsme v obraně viděli juniora Adama Kuchynku a Adama Šimka. V útoku pak také junirského hráče Daniela Fišera, který dokonce vsřelil svou první branku v Superlize. Robert Košir stihl hattrick během 26 minut.
Nedělní venkovní utkání v Otrokovicích s tříbodovým přídělem pro Spartu. Tým Sparty v zápase předvedl velmi sebevědomý a jistý výkon, který podtrhl také mladý brankář Viktor Hejna, který v tomto zápase dostal druhou příležitost v Superlize, a opět se stal oporou svého týmu. Konečný stav 5:3 pro Spartu znamená upevnění čtvrté příčky v tabulce Livesport Superligy.
Postup Sparty do finále Poháru Českého florbalu je jednoznačně obrovský úspěch pro celý klub. Finále, ve kterém Sparta bude čelit soupeři z Vítkovic, se odehraje v úterý 18. ledna od 20:00 v Chomutově. Co na pohárovou cestu říkají nejzkušenější hráči týmu kapitán Milan Garčar a obránce Radim Křenek?