Sparta měla ve třetím domácím semifinále Mladou Boleslav na lopatě, ale těsnou bitvu nakonec nezvládla. O den později pak po velmi špatném vstupu do utkání dotahovala vysokou ztrátu, a přestože znovu ukázala charakter a bojovnost, sezónu už zachránit nedokázala. Po dvou porážkách v UNYP Areně tak pro sparťany ročník 2025/2026 končí v semifinále.
Semifinálová série začala pro Spartu na půdě úřadujícího mistra dvěma porážkami. Zatímco první utkání se sparťanům vůbec nepovedlo a skončilo jasnou prohrou, ve druhém zápase už tým ukázal úplně jinou tvář a byl Mladé Boleslavi vyrovnaným soupeřem. Série se nyní stěhuje do Prahy, kde bude Sparta chtít vrátit boj o postup do Superfinále na svou stranu.
Florbalisté Sparty zvládli šesté čtvrtfinálové utkání na půdě Vítkovic a po vítězství 9:5 rozhodli o svém postupu do semifinále Livesport Superligy. V sérii tak zvítězili 4:2 na zápasy a mohou se těšit na souboj s obhájcem titulu z Mladé Boleslavi.
Sparta měla první možnost ukončit čtvrtfinálovou sérii, ale pátý zápas proti Vítkovicím nakonec přinesl velké drama se smutným koncem pro domácí tým. Po výsledku 5:6 po nájezdech se série stěhuje zpět do Ostravy, kde bude pokračovat šestým utkáním.
,,Na svůj debut ve sparťanském dresu budu dlouho vzpomínat,'' říká novic A týmu Michal Pažák.
Michal Pažák zažil v posledním utkání A týmu proti Chodovu svoji superligovou premiéru, o které se může zdát každému mladému hráči. Přečtěte si krátký rozhovor se slovenským mladíkem.
Michala jsme vyzpovídali po úspěšném nájezdu, který zkušeně proměnil proti ostřílenému chodovskému golmanovi Barákovi. ,,Od svého příchodu do Sparty jsem měl od spoluhráčů i trenérů důvěru, jen jsem si musel počkat na svojí chvíli, která přišla právě proti Chodovu a myslím si, že můj debut se velmi podařil.'' říká mladý Michal, který ještě v A týmu nemá ani svůj dres a utkání odehrál v trikotu Jana Langa.
A čemu Michal přičítá velmi úspěšnou premiéru? ,,Je to odraz, jak mě všichni ve Spartě přijali, cítím se v klubu již jako doma. Před zápasem, během rozcvičky i prvního buly jsem se cítil velmi dobře, uvolněně a hlavně bez stresu, což je podle mě základ každého úspěchu. Také bych připsal velký podíl hráčům, se kterými jsem hrál v lajně, kteří hráli skvěle a dali mi najevo velkou podporu a pocit, že svoji práci na hřišti odvádím dobře. Vyvrcholením všeho byla má asistence a premiérový gól, za který jsem nesmírně rád, ale ještě více mě těší, že jsme v utkání uspěli jako celý tým. Zápas od zápasu potvrzujeme, že na čele tabulky nejsme náhodou.''
,,Nakonec bych chtěl všem ve Spartě poděkovat, především spoluhráčům, jak mě přijali a také za možnost nájezdu v závěru utkání, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Dále doufám, že týmový i můj výkon bude nadále gradovat.''
Sparta ve strhujícím utkání plném gólů potvrdila svou nynější formu a sílu a na palubovce Chodova zvítězila vysoko 11:7, svůj první gól v rudém dresu zaznamenal Michal Pažák!