6:7
2:4, 2:1, 2:2
ACEMA Sparta Praha
Technology Florbal MB
čtvrtek 21.9.2017 18:30
Aréna Sparta
Tipsport Superliga, 1. kolo

Reportáž k utkání

Zápas začala aktivněji Mladá Boleslav, ale byla to Sparta kdo se dostal do první velké šance. Zouzal ale bohužel boleslavského Rytycha nepřekonal. O chvilku později už se ale sparťanští fanoušci radovat mohli. Jaroš nahrával před branku kde našel Svatoše, který otevřel skóre utkání. Sparťané po vstřeleném gólu hráli velmi rozvážně a kontrolovali hru, nikam se nehnali a čekali na své šance. V 7. minutě už ale Boleslav udeřila, když se trefil Jiří Curney a srovnal na 1:1. Následně přišla další velká příležitost domácích, ale Zouzal minul. Hra se začal přelávat ze strany na stranu, oba dva celky byly velmi aktivní. Střeleckou odmlku prolomil až ve 12. minutě Lukáš Ujhelyi, když kousek za půlkou vystřelil zápěstím a míček zapadl do sítě. Netrvalo to ale dlouho a bylo vyrovnáno. Z levé strany se přesně do horního růžku Benešovy brány trefil Krajcigr. O dvě minuty později se ocitl v obrovské šanci Jaroš, na Rytycha si ale bohužel nepřišel. Následně se snažil umotat boleslavskou obranu, to ale nakonec také nevyšlo. Na druhé straně měl velkou příležitost Bína, Beneš se ovšem blýskl skvělým zákrokem. O chvíli později už ale kapituloval. Vedoucí gól Mladé Boleslavi vstřelil Řehoř. Hned po buly inkasovala Sparta znovu a bylo to už 4:2 poté, co svůj druhý gól v zápase vstřelil Radek Krajcigr. Sparťané se snažili rychle odpovědět, Rytych ale předvedl několik krásných zákroků. Zápas se sice začal trochu přiostřovat, emoce však zklidnil konec první třetiny.

Druhá třetina začala ve stejném tempu, ve kterém skončila ta první, takže se bylo na co dívat. Více ze hry ale měla spíše Boleslav. Ve 23. minutě přišel další boleslavský gól, ale naštěstí nebyl uznaný. O minutu později také přišlo první vyloučení v zápase, když se provinil hráč hostů Pluhař. První polovinu přesilovky sparťané nesehráli vůbec špatně, v té druhé ale byla více na míčku Boleslav. Početní výhodu sice domácí nevyužili, ale pár vteřin po jejím skončení se už přeci jen radovat mohli, na 4:3 totiž snížil Marek Koščo. Kontaktní gól vliv Spartě krev do žil a na hřišti dominovala. Boleslav se ale brzy zvedla a hra se opět vyrovnala. Oba týmy se dostávaly do velkých šancí,  činili se však brankáři. Dlouhé období sucha prolomil až ve 37. minutě boleslavský Bína, když vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Ve 38. minutě propukla hala ve velké nadšení jelikož skóroval Zouzal, gól ale kvůli faulu nebyl uznán. V poslední minutě prostřední části se prosadil Jan Marvánek a dal boleslavským důvod k přemýšlení, protože gólem da šatny snížil na 5:4.

Úvod třetího dějství se nesl ve vyrovnaném duchu. Obě družstva byla velice nebezpečná, branku se ovšem nedařilo vstřelit ani na jedné straně. Hráči začali hrát mnohem důrazněji v osobních soubojích, z čehož vyústilo časté přerušovaní hry. Ve 45. minutě však přišla tvrdá rána pro Spartu. Z pravé strany napřáhl Jelínek a zvýšil náskok Boleslavi na 6:4. O minutu později předvedl opravdu famózní zákrok Martin Beneš a podržel tak své spoluhráče ve velmi důležité chvíli. Na druhé straně se ovšem nenechal zahanbit ani Rytych. V 50. minutě musel na trestnou lavici Rožnovják za Hrubost. Gól na sebe nenechal dlouho čekat, kapitán sparťanů Milan Garčar prostřelil Rytycha a snížil na 6:5. O několik sekund potom ještě Kalaš orazítkoval tyčku. Emoce dělali své, a tak se v 52. minutě poroučel ze hřiště Marek Koščo, který dostal dvě minuty za vrážení. Přesilovku Boleslav využila rychle a s přehledem, zakončoval Curney. V 55. minutě musel po zbytečném faulu na Jaroše na trestnou boleslavský Kološ. V hale propukla exploze nadšení a euforie, když se Marvánek prosadil podruhé v zápase a snížil na 6:7. Fanoušci hnali Spartu dopředu a vytvořili opravdu skvělou atmosféru. V 57. minutě byli sparťané velmi blízko gólu, nakonec však cinklo jen břevno. Poslední vteřiny zápasu byly velice napínavé, Sparta držela Boleslav na její polovině a držela jí pod tlakem. Sparťanům se však vstřelit vyrovnávací branku nakonec nepovedlo a středočeši si tak odváží vydřené vítězství. Nutno ale hráče Sparty pochválit jelikož dnes podali neuvěřitelný výkon a jistě potěšili své fanoušky, ketří je celý zápas hnali kupředu.

ACEMA Sparta Praha - Technology Florbal MB 6:7

branky: 4. Svatoš, 12. Ujhelyi, 26. Koščo, 40. Marvánek, 51. Garčar, 56. Marvánek - 7. Curney, 13. Krajcigr, 17. Řehoř, 18. Krajcigr, 37. Bína, 45. Jelínek, 52. Curney, rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad, vyloučení: 1:3, využití: 2:1, zásahy brankáře: Beneš 26 - Rytych 28, po třetinách: 2:4, 2:1, 2:2, diváci: 290


Další informace

Aktuální utkání

úterý 10.4.2018 19:00
ACEMA Sparta Praha 2:3p
Technology Florbal MB