8:9
3:2, 2:2, 3:5
ACEMA Sparta Praha
Sokol Pardubice
neděle 19.2.2017 11:30
Aréna Sparta
G2 liga juniorů, 2. kolo

Reportáž k utkání

Ahoj Kozdič, o víkendu Vás čeká osmifinále play-off, jak se na souboj s Pardubicemi těšíš?

Ahoj. Na tento souboj se velmi těším, play-off pro mě má vždy speciální náboj. V druhé polovině sezóny se nám sice herně příliš nedařilo, ale myslím si, že rozhodně můžeme všem ukázat, že máme na víc. A kdy jindy než právě při play-off!

Jak proběhl týden tréninků před play-off, poslední víkend jste měli nelehká dvě utkání s Chodovem a Tatranem, byl prostor pro odpočinek?

Prostoru pro odpočinek v této fázi sezóny moc není, ale stále se to dá zvládnout. Tyto dva zápasy opravdu ukázaly naše nedostatky, a tak se je snažíme ještě v posledních trénincích doladit. V pondělí jsme měli trénink speciálně zaměřený na přesilovku, v té máme letos opravdu co zlepšovat, a v úterý přátelák s Black Angels.

Pardubice jste v lize dvakrát porazili, jde se vám díky tomuto faktu do duelu sebevědoměji? 

Určitě ano. I když s Pardubicemi to rozhodně nebudou lehká utkání, budou velmi vyrovnaná a plná osobních soubojů, přesto jsme ale rádi, že budeme hrát právě s nimi.

Kde vidíš sílu svého týmu?

Tento tým má obecně velký potenciál, pokud se s ním bude dobře pracovat, bude kvalitně vedený a kluci budou chtít, můžou to v budoucnu dotáhnout opravdu daleko.

Vyzkoušel jsi si tréninky s mužským "A" týmem, kde je podle tebe největší rozdíl?

Obecně je to vše o level jinde, rychlejší, tvrdší, všechno přesnější a preciznější. Největší rozdíl je určitě v přístupu a nasazení hráčů a s tím jde samozřejmě ruku v ruce i tempo. Každý takový trénink je pro mě velká zkušenost, které si velice vážím.

Mimo jiné jsi se letos zapojil i do trénování přípravky Barrandov, kde působíš jako asistent trenéra Dana Wertheima, jak se ti společně s ostatními trenéry Jakubem a Davidem Ucháčovými spolupracuje?

Kluci jsou v pohodě. S Davidem si v názorech ohledně trénování mládeže hodně rozumíme a Kuba s námi dokonce trénuje v juniorce, takže si myslím, že společně s Wertym tvoříme dobrý trenérský tým.

Co tě na práci s dětmi baví a na co se při tréninku nejvíce zaměřuješ?

Někdy jsem až sám překvapený, jak mě trénování dětí baví. Díky jejich bezprostřednosti a takové tě dětské přirozenosti odcházím z tréninků vždy vysmátý a plný energie. V tomto věku (a také díky systému soutěže 3+1, jaký přípravka hraje) je důležité rozvíjet celkovou motoriku těla, koordinaci pohybu a hlavně práci s florbalkou. Ať už se ale jedná o florbal, fotbal nebo hokej, nejdůležitější je, aby to prcky bavilo. Proto všechno, co děláme, se snažíme dělat zábavnou formou, tak aby se nám kluci a holky na tréninky rádi vraceli a hlavně těšili.

Myslíš, že má pro malé sparťany přínos to, že jsi stále aktivní hráč a dokážeš skloubit trénování s hraním?

Myslím si, že určitě ano. Mohu jim předat i něco jiného, pohled z jiné perspektivy. Často si právě na svých zápasech a trénincích uvědomuji, co musím prcky naučit a co se jim bude bezpochyby v budoucnu hodit. Argument, že to tak děláme v juniorce a na chlapech je opravdu silný a děti tak přesvědčí o správnosti a smyslu cvičení bez potřeby dalšího vysvětlování, což je pro nás trenéry velkým ulehčením. :-D Skloubit trénování a hraní dohromady se školou a spánkem je někdy opravdu náročné, ale zatím ve všem vidím nějaký smysl a tak jsem rád, že se to v rámci možností skloubit dá.

Matěji, díky za rozhovor, držíme pěsti v play-off a ať se daří ve všech směrech!

Přijďte naše juniory podpořit už tuto neděli v 11:30 na Podvinný mlýn! 


Další informace

Aktuální utkání

neděle 19.2.2017 11:30
ACEMA Sparta Praha 8:9
Sokol Pardubice