Junioři zrádné předkolo zvládli a postupují do nejvyšší divize KB ligy juniorů

Juniorský tým Sparty zvládl náročné předkolo a postoupil do nejvyšší divize KB ligy juniorů, když v závěrečném víkendu udolal v klíčové domácí bitvě FBC Liberec 8:7.

Junioři A | 30. září 2019
Junioři zrádné předkolo zvládli a postupují do nejvyšší divize KB ligy juniorů

Tým juniorských mladých nadějí byl nalosován do skupiny s týmy FBC Liberec a Panthers Praha. Hned v úvodním zápase, který proti sobě svedl bronzový a "bramborový" tým loňské dorostenecké sezóny, tým ACEMA Sparta Praha UNYP nedokázal využít svou herní převahu a dílčí zápasové vedení a prohrál 8:6 v přímém souboje s očekávaným konkurentem na postup z kvalifikace. 

O týden později v domácím utkání proti Panthers Praha však junioři své zaváhání napravili a jednoznačně zvítězili 12:1, kdy po koncentrovaném výkonu navyšovali svůj náskok, který se později ukázal ve vývoji kvalifikační skupiny jako klíčový, během všech tří třetin. 

V závěrečném víkendu tak čekal sparťany náročný dvojzápas. V sobotním domácím večerním zápase bylo k vidění nevídané drama. Tým Sparty během celého zápasu trpělivě navyšoval své skóre až do stavu 7:2, Liberec však výbornou třetí třetinou dokázal tři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnat a v tu chvíli byl krůček od postupu. Definitivní rozzuzlení zápasu nabídla poslední akce, kdy Lukáš Kašpar proměnil brejk 2 na 1 tvrdou střelou nad rameno libereckého brankáře a přišpendlil tak Spartě tříbodový zisk z klíčového utkání. K poslednímu utkání kvalifikace jeli sparťané s vědomím, že jim díky skóre k postupu stačí prohrát o 7 branek. Nepovedené utkání bez energie, ovšem s vědomím celkového postupu, Sparta prohrála 3:7. 

Tým okolo kapitána Ondřeje Hurta tak zvládl postup do nejvyšší divize KB ligy juniorů, kde se celou sezónu bude střetávat s nejlepšími týmy v této kategorii v ČR. První utkání jsou naplánována na 12. a 13. října. Kapitán Ondra Hurt k průběhu juniorské kvalifikace dodává: "Z celkového hlediska bereme kvalifikaci za úspěšnou. Postoupili jsme z prvního místa do hlavní části ligy a splnili jsme tak náš společný cíl. Zároveň nám ale ukázala naše velké slabiny na kterých musíme v pauze hodně pracovat."

Zápasy kvalifikační skupiny E - KB ligy juniorů:


FBC Liberec - ACEMA Sparta Praha UNYP 10:8 (1:3, 5:5, 4:0)

ACEMA Sparta Praha UNYP - Panthers Praha 12:1 (4:0, 4:1, 4:0)

ACEMA Sparta Praha UNYP - FBC Liberec 8:7 (2:0, 5:3, 1:4)

Panthers Praha - ACEMA Sparta Praha UNYP 7:3 (2:0, 0:1, 5:2)

Závěrečná tabulka kvalifikační skupiny E:

ACEMA Sparta Prahy UNYP 6 bodů (skóre 31:25)

FBC Liberec 6 bodů (skóre 33:31)

Panthers Praha 6 bodů (skóre 23:31)

Dále čtěte