,Velká spokojenost z výhry za tři body s těžkým soupeřem" hodnotí výhru v Otrokovicích Milan Garčar

A tým vážil v neděli dalekou cestu do Otrokovic k utkání 21. kola Tipsport Superligy, kde v dramatickém utkání potvrdil roli favorita a upevnil si tak pozici v tabulce před pomalu se blížícím play-off.

Muži A | 20. leden 2019
,Velká spokojenost z výhry za tři body s těžkým soupeřem

Muže čekal nelehký úkol - na palubovce Otrokovic, které se snaží probojovat do play-off, chtěl tým vedený trenérem Ondřejem Kašpárkem potvrdit výborný vstup do nového roku a připsat čtvrtou výhru v řadě, což se po infarktové koncovce nakonec podařilo, nicméně cesta za třemi body nebyla lehká.

Vstup do utkání se lépe vydařil sparťanům, když hned v první minutě skóroval po krásné akci s Markem Zouzalem odchovanec Jan Marvánek, který odvádí skvělé výkony nejen na hřišti, ale také v pozici šéftrenéra akademie Podvinný mlýn. První třetina už více gólových momentů nenabídla.

Ve druhé části se oproti tomu skóre hýbalo celkem čtyřikrát, za Spartu se trefili Luka Časar a Ondřej Svatoš. Domácí Otrokovice tak stále byly na dostřel jediné branky. Toho využili domácí ve třetí třetině, do které sice lepší vstup měla Sparta, když se trefil slovenský sniper Ujhelyi, nicméně poté skórovali dvakrát domácí a platil tak vyrovnaný stav. Minutu před koncem ovšem ukázala sparťanská první lajna svou sílu a herní vyspělost - po krásné akci po ose Křenek, Ujhelyi, Garčar, kapitán týmu zametl balonek za bezmocného Michajloviče a Sparta se tak mohla radovat z velmi důležitého vedení. Následné powerplay domácích dokázali bojovníci v rudých dresech ubránit a mohli tak zahájit vítězný pokřik. 

,Dnes hodně těžké utkání se silným soupeřem, ve kterém jsme se po několika zbytečných ztrátách museli rvát o vítězství až do úplného konce. Na cestu ale bereme 3 body, takže velká spokojenost." hodnotí důležité vítězství kapitán týmu Milan Garčar.

Sparta si tak připsala už 4. výhru v řadě a má i nadále stejný počet bodů jako mistrovská Mladá Boleslav.

Nejbližší utkání sehrají muži příští neděli 27. 1. v domácí Areně Podvinný mlýn proti Znojmu od 17:00. Dorazte áčko podpořit v boji o důležité body do tabulky před blížícím se play-off!

#myjsmesparta

Dále čtěte