Juniorský tým přehrál Vítkovice 11:5 a těší se na bitvu s Black Angels!

Juniorský tým Sparty si ve třech utkáních "A" divize KB ligy juniorů připsal 6 bodů po dvou výhrách nad tradičnímu účastníky nejvyšší juniorské soutěžě - Florbalem Ústí a Vítkovicemi. Následovat bude víkendová přestávka a pražské derby proti florbalistům Black Angels.

4. listopad 2018

Postup do divize "A" KB ligy juniorů zaručily juniorskému týmy Sparty vítězství nad Kladnem (16:2, 11:6), Hradcem Králové (13:4, 8:7 pn) a Náchodem (10:3, 7:6), součástí "rozřazovací" části byly také utkání proti Pardubicím (1:5, 6:5 pn) a Bohemkou (6:9, 6:12). Díky složitému systému současné juniorské soutěže tak sparťané postoupili do 12-ti členné divize "A" se ziskem dvou bodů. "Prioritou úvodní části soutěže bylo postoupit do áčkové divize, abychom během sezóny hráli utkání s těmi nejkvalitnějšími soupeři z celé ČR", říká k úvodní části soutěže trenér juniorského týmu a zároveň sportovní ředitel Sparty Jaroslav Berka.

Hned v prvním "ostrém" utkání juniorské soutěže podlehli sparťané Liberci 6:8, kdy si budoucí nástupci mužského "A" týmu mohli vyčítat zpackanou první třetinu, kterou prohráli 4:1.

ACEMA Sparta Praha UNYP - FBC Liberec 6:8
branky:
6. Petr Tlapa, 22. Martin Remeš, 36. Martin Remeš, 38. Daniel Riley, 45. Ondřej Hurt, 57. Matěj Čermák - 2. Šimon Stránský, 8. Vladimír Trčka, 8. Šimon Stránský, 17. Tomáš Martin Matušů, 32. Vladimír Trčka, 36. Vladimír Trčka, 44. Tomáš Pšenička, 57. Jakub Jaroš; rozhodčí: Tomáš Kapr - Michal Tichý; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Filip Čermák 15 - Ondřej Volejník 20; po třetinách: 1:4, 3:2, 2:2;

V dalším utkání proti Florbalu Ústí již juniorka navázala na druhou a třetí třetinu z utkání proti Liberci a svého soupeře zaslouženě přehrála a připsala si první cenné vítězství.

ACEMA Sparta Praha UNYP - Florbal Ústí 8:3
branky:
4. Jan Kolář, 14. Martin Zeman, 16. Jan Kolář, 24. Daniel Richtr, 46. Martin Remeš, 47. Matyáš Velc, 49. Vilém Kavan, 55. Matyáš Velc - 17. Dan Semerád, 26. Václav Vavruška, 48. Jan Sattler; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 58; zásahy brankářů: Lukáš Bezpalec 18 - Tadeáš Dittrich 15; po třetinách: 3:1, 1:1, 4:1;

Posledním utkáním, které tým do 19 let pod hlavičkou Sparty sehrál, byla tradičně prestižní bitva proti hráčům Vítkovic. V Aréně Sparty byl k vidění zápas ve vysokém tempu, ve kterém za delší konec tahali hráči v rudém. Díky vysokému nasazení padalo spoustu branek na obou stranách, vítězství Sparty režíroval obrozený playmaker Matyáš Velc, který si v utkání připsal 5 bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Premiérovou branku si připsal ve svém prvním startu za tým Sparty mladičký David Kozelka. "Do utkání se nám podařily přenést některé prvky z tréninků a tempo utkání jsme určovali my, byť jsme měli několik kratších pasáží, které se nám úplně nepovedli. Máme v nejbližší době na čem pracovat a těšíme se na další utkání", komentuje poslední utkání a nejbližší vývoj hlavní trenér Berka. Kapitán juniorského celku Sparty Martin Remeš, který v utkání s Vítkovicemi vstřelil dvě branky k zápasu dodal: "Myslím si, že jsme se jako tým dobře fyzicky i psychicky připravili. Čerpali jsme z minulých setkáních s Vítkovicemi a dokázali jsme ovládnout první třetinu, kdy si myslím, že jsme byli jednoznačně lepší. Druhou třetinu jsme lehce zaspali, ale pak jsme se jako tým dokázali zvednout a dovedli utkání do vítězného konce."

ACEMA Sparta Praha UNYP - 1. SC TEMPISH Vítkovice 11:5
branky:
5. David Kozelka, 9. Matyáš Velc, 18. Martin Remeš, 19. Petr Tlapa, 30. Lukáš Herblich, 32. Ondřej Hurt, 36. Martin Remeš, 37. Matyáš Velc, 50. Jan Besta, 54. Matyáš Velc, 55. Matyáš Velc - 10. Lukáš Herblich, 26. Štěpán Kaleta, 28. Lukáš Herblich, 31. Rostislav Gattnar, 44. Lukáš Herblich; rozhodčí: David Rousek - Ondřej Sochůrek; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 33; zásahy brankářů: Filip Čermák 16 - Štěpán Zerzoň 16; po třetinách: 4:1, 4:3, 3:1;

Nejbližší utkání sehrají junioři v neděli 18.11 v Aréně Sparty proti pražskému rivalovi Black Angels od 18:30.