Sparta na úvod sezóny vydřela bod na horké půdě Tatranu!

Sparťané zahájili nový ročník Tipsport Superligy ve Stodola aréně pražského rivala ze Střešovic. Vstup do utkání měli Sparťané výborný, když mladíček Marek Veselý vstřelil první gól zápasu a také 2000. v historii klubu v základních částech sezóny! Poté se ovšem začali střelecky prosazovat domáci, první třetina nakonec skončila 1:3 v náš neprospěch.

6. září 2018

Druhá třetina byla v podobném duchu, první gól druhého dějství připsal opět Marek Veselý, poté skórovali domácí. Následovala dobrá pasáž, kdy jsme soupeře tlačili, vyústěním byly dvě přesilové hry, ze kterých jsme ovšem nedokázali vytěžit branky. Do šaten se tedy po druhé třetině šlo za stavu 4:2 pro domácí Tatran.

Třetí třetina nabídla strhující podívanou. Sparta dorovnala stav utkání po gólech kapitána Milana Garčara a Luky Časara. Poté skórovali opět domácí. Sparta tak prohrávala o jediný gól. Po faulu na Ondřeje Svatoše bylo nařízeno trestné střílení proti domácímu Tatranu. Samostatný nájezd bez váhání proměnil opět Milan Garčar. Základní hrací doba tak skončila výsledkem 5:5.

V prodloužení jsme bohužel neměli štěstí, kdy po smolném vlastním gólu Jana Marvánka jsme museli bod navíc přenechat domácímu Tatranu.

Na úvod sezóny tedy připisujeme první bod do tabulky ze Stodola arény Střešovice, kde žádný tým nedostane nic zadarmo.

Ve druhém kole nás čekají Panteři z Otrokovic ve výjezdním utkání v Kutné Hoře již tuto neděli od 18:00.