Junioři zvládli předkolo a vyhlížejí osmifinále play-off!

Junioři ACEMA Sparta Praha UNYP zvládli předkolo se svým sousedem z tabulky, Florbal Ústí a po dvou vítězstvích 9:3 a 7:6 v prodloužení čekají na svého soupeře v osmifinále play-off juniorské KB ligy.

V úvodním utkání sparťané svého soupeře přehráli jasně 9:3, když o vítězství rozhodla již první třetina utkání. V odvetě, hrané na půdě soupeře, však i přes tříbrankové vedení Sparty dospělo utkání ve vypjatém závěru plném vyloučení, potyček a nepřesností až do prodloužení. V něm však dostali hráči Sparty výhodu přesilové hry, kterou po povedené kombinaci využil Lukáš Kovařík a završil tak svůj hattrick.

Konečný stav série: ACEMA Sparta Praha UNYP vs. Florbal Ústí 2:0

ACEMA Sparta Praha UNYP - Florbal Ústí 9:3
branky:
3. Jan Kolář, 13. Daniel Riley, 17. Ondřej Hurt, 20. Daniel Richtr, 24. Ivan Pergler, 32. Jan Kolář, 36. Martin Remeš, 55. Vilém Kavan, 58. Jan Kolář - 33. Petr Goltsch, 42. Václav Vavruška, 51. Václav Vavruška; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Patrik Zítka 17 - Karel Čáp 30; po třetinách: 4:0, 3:1, 2:2;

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha UNYP 6:7p
branky:
22. Miroslav Fořt, 34. Ondřej Kawulok, 44. Dominik Beneš, 52. Václav Vavruška, 53. Václav Vavruška, 59. Ondřej Kawulok - 5. Marek Veselý, 12. Lukáš Kovařík, 25. Jan Kolář, 34. Ondřej Hurt, 36. Lukáš Kovařík, 46. Jan Kolář, 64. Lukáš Kovařík; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 3:3; využití: 1:2; diváků: 112; zásahy brankářů: Karel Čáp 23 - Patrik Zítka 25; po třetinách: 0:2, 2:3, 4:1, 0:1;

Junioři Sparty tak potvrdili 7.místo ze základní části a nyní čekají na svého soupeře v osmifinále play-off KB ligy juniorů. Mezi již jistých 8 postupujících patří TOP8 týmů - tedy jak Sparta s Ústí, tak dále Black Angels, Bohemians, Tatran, Chodov a Vítkovice spolu s FBC Ostrava. O zbylých 8 postupujících rozhodne předkolo. Ve středu proběhne volba soupeřů, na Spartu jakožto 7.tým po základní části tak zůstane výběr ze dvou mužstev ze spodní části pavouka.

První utkání osmifinále odehraje Sparta na domácí půdě v sobotu 10.března od 20:00 v hale Sparty na Podvinném Mlýně. Odveta se odehraje o den později na ůjdě soupeře. V případě nerozhodného stavu série hrané na 2 vítězství se bude hrát třetí utkání opět na půdě Sparty.