Dvě zápasové přestřelky juniorů ve znamení výhry nad Ústím a prohry s Chodovem

Další dvě kola měla o víkendu na programu juniorská KB liga. Hráči ACEMA Sparta Praha UNYP změřili své síly v sobotu večer v ústecké Slunetě s domácím Florbalem Ústí, poté v rámci dvojzápasu Sparta-Chodov navazovali na zápas starších mužských kolegů na Podvinném Mlýně.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha UNYP 8:11

Utkání na severu Čech nabídlo, jak je již zvykem u juniorů Sparty, ofenzivní přestřelku a hru nahoru dolů. Od začátku utkání byli aktivnější hráči Sparty a postupně během první třetiny navyšovali skóre během na 4:1. Druhá třetina ovšem hráčům z hlavního města nevyšla a domácí se dostali do zápasu. Ve velkém tlaku se ústeckým podařilo téměř srovnat a do poslední části se šlo za stavu 3:4 pro hosty. Sparta dokázala nápor Ústí zachytit a z jednoduchých akcí dávat důležité branky, které utkání rozhodly. Necelých deset minut před koncem byl stav 5:10 a utkání bylo rozhodnuté. Domácí ještě v závěrečné přesilovce, power-play a z trestného střlení korigovali stav utkání na 8:11. Hattrickem se na jedenáctibrankové výhře Sparty podílel aktivní Lukáš Kovařík.

Florbal Ústí - ACEMA Sparta Praha UNYP 8:11
branky:
16. Dan Semerád, 27. Dan Semerád, 34. Dominik Beneš, 43. Dominik Beneš, 51. Dan Semerád, 55. Dan Semerád, 59. Dan Semerád, 60. Dominik Beneš - 7. Lukáš Kovařík, 12. Marek Veselý, 14. Lukáš Kovařík, 20. Jan Kolář, 42. Martin Remeš, 43. Martin Remeš, 44. Lukáš Kovařík, 47. Daniel Richtr, 49. Adam Drastich, 52. Jiří Mutínský, 54. Vilém Kavan; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 92; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 14 - Patrik Zítka 24; po třetinách: 1:4, 2:0, 5:7;

ACEMA Sparta Praha UNYP - VŠO Florbal Chodov 10:12

Po utkání mužů se v aréně Sparty utkali také juniorské týmy obou soupeřů. Domácí usilovali o sportovní pomstu za prohru v superligovém derby a úvod utkání se také domácím povedl. První branku zápasu vstřelili hráči z Jižního Města, poté ovšem převzali taktovku nad utkáním sparťané a svého soupeře přehrávali. Stav po první třetině 4:2, po čtyřiceti minutách dokonce 9:4. Nedostatek sil po náročném víkendovém programu však stál sparťany další tři body. Chodov přidal na agresivitě a odehrál třetí třetinu na hraně rizika. To se nakonec hostům vyplatilo a necelé dvě minuty před koncem otočili stav utkání ve svůj prospěch. Sparta podlehla Chodovu po divokém průběhu i výsledku 10:12.

ACEMA Sparta Praha UNYP - VŠO FLORBAL CHODOV 10:12
branky:
8. Jiří Mutínský, 10. Lukáš Kovařík, 15. Jiří Mutínský, 19. Jiří Mutínský, 21. Ondřej Hurt, 22. Martin Remeš, 26. Ivan Pergler, 32. Ondřej Hurt, 36. Ivan Pergler, 50. Vilém Kavan - 5. Jan Diviš, 12. Michal Strnad, 27. Michal Strnad, 40. Jan Vacenovský, 44. Daniel Eremiáš, 47. Martin Řezáč, 50. Jiří Lebeda, 54. Martin Řezáč, 56. Daniel Maxa, 56. Jiří Lebeda, 59. Daniel Eremiáš, 59. Jan Vacenovský; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Filip Čermák 25, Patrik Zítka 3 - František Trojan 5, Marek Pospíšil 9; po třetinách: 4:2, 5:2, 1:8;