Archív článků

Mladí Sparťané: Florbal je zábava, říká s úsměvem devítiletý Daniel Večl

dnes - Sparta se snaží neustále rozvíjet své nejmenší členy a hlavním důkazem je i fakt, že dětem dává prostor ke zlepšení nad rámec klubových tréninků v podobě projektu Skills Day. To vše formou zábavy s vyváženou dávkou motivace. Připravili jsme pro Vás sérii článků Mladí Sparťané, kde Vám představíme hráče od přípravky po mladší žáky, kteří florbalu dávají své maximum a využívají možnosti, které jim Sparta připravila. Začínáme nadšeným elévem Danielem Večlem, který se v loňské sezoně, po účasti v ligových zápasech přípravky a elévů, nejrůznějších turnajů v Praze, ale i v Brně, Karlových Varech nebo v Liberci, účastnil celkem 97 zápasů!

Elévové odcestovali na první letošní turnaj do západočeské metropole, odkud také odjížděli s pohárem

11. září 2017 - První akce v nové sezoně. A hned první místo! Sparťanští elévové ovládli víkendový turnaj v Plzni, ve finále si poradili 11:4 s Tatranem Střešovice, celkově zaznamenali za čtyři vítězné zápasy skvělé skóre 44:5.

Kdo si letos odnese prestižní ocenění Sparťana sezony?

7. září 2017 - I letos nás čeká vyhlášení Sparťana sezony za loňskou sezonu 2016/2017. Oceněno bude přes dvacet Sparťanů napříč všemi kategoriemi. Vyhlášení této prestižní ceny proběhne na prvním letošním domácím utkání Sparty, tedy 17. září od 17:00 v Areně Sparty. Kdo si odnese cenu Sparťana sezony 2016/2017?

G2 Cup: Junioři budou hrát o sedmé místo, dorostenky berou bronz

26. srpen 2017 - Junioři do dnešního dne G2 Cupu vstoupili čtvrtfinálovým duelem, který nedopadl vůbec dobře a ukončil tak další postup sparťanů do semifinále. Po šedesáti minutách hry sparťané odcházeli s prohrou 0:10. Dorostenky dokázaly zvítězit pouze jednou a turnaj pro ně končí třetím místem.

Soustředění v Králově Dvoře letos odzvonilo, pokračujeme v Krkonoších!

20. srpen 2017 - Druhý turnus soustředění pro elévy a mladší žáky Sparty je u svého konce. V neděli 20. srpna proběhl závěrečný turnaj, vyhlášení a poté úspěšné ukončení letošního soustředění v Králově Dvoře, kam se rozhodně budeme těšit v příštím roce!

Králův Dvůr i letos ovládnou nejmladší naděje Sparty!

14. srpen 2017 - Po soustředění starších žáků, dorostenců a juniorů navštíví Králův Dvůr jedny z nejmladších kategorií Sparty. V termínu 15.-20. srpna přes devadesát elévů a mladších žáků odcestuje do Králova Dvora zlepšit své florbalové dovednosti a završí tak své florbalové léto!

První soustředění úspěšně za námi! Pomalu vyhlížíme druhý turnus!

6. srpen 2017 - Soustředění juniorů, dorostenců, starších žáků a ženské složky proběhlo v termínu 1.-6. srpna v Králově Dvoře.

Sparťané míří na letní soustředění do Králova Dvora!

31. červenec 2017 - Starší kategorie sparťanů vyráží v úterý odpoledne na své letní soustředění do Králova Dvora. Jedná se o kategorii juniorů, dorostenců a starších žáků, v průběhu soustředění se k těmto třem kategoriím připojí také sparťanské ženy. Celkem tak bude v Králově Dvoře rozvíjet své florbalové a sportovní dovednosti 128 sparťanů!

Sparta Kids a jejich letní soustředění!

22. červenec 2017 - V termínu 16.-21.7. se uskutečnilo v pořadí už třetí letní soustředění pro děti ze Sparta Kids. Soustředění v Rokytnici nad Jizerou absolvovalo celkem 34 dětí, které si užívaly všestrannou sportovní průpravu, kde samozřejmě nechyběl ani florbal. Letošní soustředění bylo zajímavé i tím, že se ho zúčastnil hráč ,,A" týmu Sparty Jan Marvánek.

Po slibném průběhu náhlý konec, Sparta na letošním Prague Games končí

13. červenec 2017 - Pro všech pět sparťanských celků letošní turnaj Prague Games bohužel končí. Po dobře rozehraných zápasech play-off týmu B12, B13 a B17 přišla nepříjemná porážka ve čtvrtfinále. Dívčí tým prohrál v osmifinále. Tým B16 zakončil turnaj na osmnáctém místě.

Dva týmy v osmifinále Prague Games 2017!

12. červenec 2017 - Play-off mezinárodního turnaje Prague Games je v plném proudu. Dvěma sparťanským celkům se podařilo probojovat do osmifinále! Týmy B13 a G16 čeká delší cesta za medailovými pozicemi. Tým B16 smolně vypadl a bude hrát o sedmnácté místo na turnaji.

Na říjnový turnaj Umeå Floorball Festival se mládežnické týmy vypraví leteckým speciálem!

7. červenec 2017 - Tradiční říjnový turnaj ve švédském florbalovém městě Umeå, který se v letošním roce odehraje v termínu 6. - 8. října 2017, bude opět se sparťanskou účastí. Po třech ročnících absolvovaných při dlouhých cestách autobusem přichází unikátní klubový projekt - turnajový letecký speciál.

Obě sparťanské přípravky ve finále!

21. leden 2017 - Předposlední lednový víkend vyrazili do boje obě sparťanské přípravky. Ta Barrandovská změřila síly v prvním koši, Podviňácká v koši druhém - obě vystoupení nejmladších nadějí byli velmi povedené, padalo spoustu branek po nádherných kombinacích. Skupinovou fázi oba týmy zvládli bez porážky, ve finále však shodně podlehli.

Přípravka PM sehrála již třetí turnaj a nadále pokračuje ve zlepšených výkonech!

11. listopad 2016 - Hráči přípravky PM spolupořádali spolu se svými vrstevníky z BAR turnaj přípravky. Oba týmy své turnaje zvládly a nadále pokračují ve stále se zlepšujících výkonech!

Sparťanská mládež zamířila na Umea Floorball Festival! (Aktualizováno o čas příjezdu)

3. říjen 2016 - A-tým se ve švédském Umea pohyboval před necelým měsícem. Teď přichází čas pro mládežnická družstva dorostenců a starších a mladších žáků, kteří se vydávají do severošvédského města bojovat nyní.

Další stříbro! Elévové v Plzni dokráčeli až do finále.

20. září 2016 - Sparťanští elévové, kteří měli ve svém středu hráče z Podvinného mlýna i Barrandova, v sobotu obsadili na silně obsazené akci v Plzni druhé místo. Domů si tak kluci odvezli krásný pohár. Na turnaji hraném na 2x15 min hrubého času systémem 5+1 si elévové zahráli maximální počet zápasů – tedy 5. Ač elévové či loňští přípravkáři z ligových soutěží nejsou zvyklí na systém 5+1 na větším hřišti, dokázali postupně dokráčet až ke druhému místu.

Elévové hned na úvod vezou stříbro z Hodonína!

5. září 2016 - Sparťanští elévové mají za sebou úspěšný start do sezony. Ještě před startem ligových bojů se vydali na turnaj do Hodonína a v silné konkurenci skončili druzí! Tým, jehož jádro tvořili kluci z úspěšné přípravky, prohráli až ve finále se soupeřem, který nasadil mladší žáky… Ale i tak se o dvě hlavy menší sparťané drželi statečně.

1. ročník SPARTA Cupu pro starší žáky!

30. srpen 2016 - V neděli 11. září se uskuteční premiérový ročník nového turnaje – SPARTA Cupu, který se letos otevírá pro kategorii starších žáků.

1. ročník SPARTA Cupu pro starší žáky!

30. srpen 2016 - V neděli 11. září se uskuteční premiérový ročník nového turnaje – SPARTA Cupu, který se letos otevírá pro kategorii starších žáků.

Dorostenci se představí na skvěle obsazeném G2 Cupu! (aktualizováno o výsledky)

28. srpen 2016 - V posledním srpnovém víkendu přinese sparťanským dorostencům tu nejlepší florbalovou přípravu na novou sezónu tradiční G2 Cup Challenge. Čtvrtý ročník kvalitně obsazeného turnaje dá sparťanům možnost sehrát množství kvalitních a především plnohodnotných utkání s nejlepšími týmy v jejich věkové kategorii.